Alba srušila Bajern: “Majstorica” za titulu i Evroligu

Pitanje šampiona Nemačke i tima koji će učestvovati u Evroligi naredne sezone biće rešeno posle “majstorice”.

Alba je pred svojim navijačima pobedila Bajern i izjednačila rezultat u finalnoj seriji (2:2) – 72:68 (12:14, 17:20, 22:19, 21:15).

Odlučujući susret igra se u Minhenu 16. juna (20.30).

Neizvesno je bilo od prvog do poslednjeg minuta u Berlinu. Bajern je bio nešto bolji rival u prvom delu i imao je “+7” u 21. minutu (29:36), ali je Alba brzo to stigla i vratila rezultatsku “klackalicu”.

Odluka o pobedniku je pala tek u poslednja dva minuta. Đedović je prvo dobio “rampu”, pa je napravio grešku u koracima, posle čega je usledio i faul, a Grigonis i Sikma sa penala donosi prednost domaćinu (69:66).

Pokušao je Radonjić tajm-autom da smiri svoje izabranike, ali nije uspeo. Baterfild i Reding su potom promašili trojke, Siva i Reding su “razmenili” koševe, a Gifi je sigurnim izvođenjem slobodnih bacanja “overio” pobedu domaćina i produžio seriju.

ALBA: Gifi 20, Sikma 12 (8sk), Saibu 10 (6sk), Peno 5 (3as)
BAJERN: Bartel 11 (4sk), Kaningem 11, Jović 10 (4as), Lučić 7 (3sk)