Andjušić pogurao Metalac

Iako su bili oslabljeni neigranjem Stamenića i Đukanovića, košarkaši Metalca su uspeli da u prvom meču posle praznične pauze pobede Zlatibor. Ali, tek posle produžetka.

Iako su domaći rano stekli značajan kapital, nisu uspeli da na vreme slome rivala, već su im dopuštali da se svaki put vrate. Tako su u poslednjem periodu upali u ozbiljan problem.

Radomir Marojević je dominirao pod obručima, odbrana gostiju poptuno paralisala napad Valjevaca, koji su četvrtoj četvrtini ubacili samo pet poena. Tako je meč otišao u produžetak.

Međutim, sve ono što su propustili u 40 minuta meča, Valjevci su nadoknadili u ekstra periodu.

Serija 11:2 kojom su domaći – ovog puta definitivno – slomili rivala, počela je i završila se trojkom Luke Anđušića. Posle tih 77:68, na malo manje od dva minuta pre kraja, Zlatibor više nije mogao da se vrati.

Metalac – Zlatibor 80:72 (19:16, 18:21, 24:15, 5:14, 14:6)
Metalac: Turbić, Matić, Vasić 7 (13 as, 6 sk), Stefanović, Đuković 13 (8 sk), Nikčević 2, Pavlović, Kaplanović 18, Nerandžić 24 (7 sk), Anđušić 13, Pejović 3.
Zlatibor: Vorkapić 5 (5 as), Bjelica 7, Vesović, Lobarev, Smolović, Krstajić 4, Čorbić, Riznić 15 (9 sk, 5 as), Marojević 17 (12 sk), Rondović 11, Babović 3, Pavlović 10.

Ostale utakmice 16. kola KLS igraju se za vikend, prema sledećem rasporedu – subota: OKK Beograd – Sloboda u 14,45 časova, Dinamik – Tamiš u 18, Borac – Spartak u 20, Vojvodina – Beovuk 72 u 20; nedelja: Mladost – Vršac u 13, Novi Pazar – Dunav u 18.