Avramović odličan u pobedi Varezea, Kravić “pogurao” Bolonju, Armani slavio bez Nedovića

Varezeu je jedna četvrtina bila dovoljna da slomi otpor Kantua. Već posle prvih 10 minuta su rešili pitanje pobednika – 89:71 (37:18, 17:19, 18:17, 17:17).

Još jednu odličnu partiju je pružio Aleksa Avramović sa savršenim šutom za dva poena (6-6) – 19 poena, sedam skokova i tri asistencije.

VAREZE: Skrab 27 (6sk), Mur 15 (4sk), Avramović 19 (7sk)
KANTU: Gejns 19, Mičel 12 (8sk), Dejvis 10 (6sk)

Bez Nemanje Nedovića (dobio odmor), sa skromnim učincima Vladimira Micova i Majka Džejmsa koji su dali po tri poena Armani je uspeo da slavi.

Umesto njih su “iskočili” Tarčevski i Džerels i doneli pobedu protiv Breše – 87:75 (28:22, 18:18, 17:16, 24:19).

ARMANI: Tarčevski 23 (4sk), Džerels 19, Burns 8
BREŠA: Kaningem 21 (4sk), Lakintana 15, Mos 13

Bolonja je tek u poslednja dva minuta savladala -Ređanu – 81:69 (28:15, 13:25, 16:12, 24:17).

Dejan Kravić je bio odlično raspoložen i zahvaljuući njemu se ekipa vratila u trećoj deonici i došla do šanse za pobedu. Na drugoj strani je odličan bio Kej-Si Rivers. Na njegovim krilima su gosti u poslednjih 75 sekundi ušli sa nerešenim rezultatom (69:69), ali je domaćin meč priveo kraju neverovatnom serijom 12:0…

BOLONJA: Punter 21 (5sk), Tejlor 19, Kravić 13 (6sk)
REĐANA: Alen 18, Rivers 14 (5sk), Lompart 8