Bajern izgubio nemoguće

Samo 0,7 sekundi. Toliko je Bajern delilo od pobede nad Darušafakom. Od dve meč lopte za plasman u finale. Prethodnih 11 sekundi, momci Aleksandra Đorđevića su savršeno branili vrlo zanimljivi napad Darušafake. Ali, nisu uspeli da odbrane šut Stentona Kida. Van 6,75. Za pobedu!

Pokušali su Bavarci da se iščupaju, očajnički pokušaj Kaningama za tri nije ni dobacio do koša.

Bajern je imao sve u svojim rukama. Na 23 sekunde pre kraja, pri vođstvu imali su Bavarci pola koša prednosti – 73:74 i napad. Samo je trebalo da troše vreme, čekaju faul. Umesto toga, izgubili su loptu! Darušafaka je neočekivano dobila poklon, koji je oberučke prihvatila.

A kako je utakmica krenula, niko nije očekivao dramatičnu završnicu. Bajern je vodio 4:17, pa 15:30, u 18. minutu imao 23:43, minut kasnije i 23 razlike – Bartel je pogodio za 24:47. Međutim, domaćin nije odustajao. Serijom 6:0 na početku drugog poluvremena najavio je povratak. Potrajalo je dok nije preuzeo vođstvo – desilo se to posle poena Vibekina na 47 sekundi pre kraja – 73:72, ali je onda napravio definitivni prekoret i slavio pobedu.

Darušafaka – Bajern 74:76 (11:25, 19:22, 28:16, 18:11)
Darušafaka: Kid 8 (6 sk), Vilbekin 24 (7 as, 6 iz), Ozmizrak, Bajgul, Košut, Kamings 3, Ulubaj, Ozdemirolu 3 (5 sk), Aldemir 1, Sent-Ros 4, DŽonson 15 (5 sk), Erik 18 (11 sk).
Bajern: Hobs 2, King, Kaningam 20 (5 as), Lučić 7 (4 sk), Đedović 4, Reding 15 (7 sk), Jović 4 (4 as, 4 iz), Bartel 6, Gavel, Buker 12 (6 sk), Cirbes 4.