Bajern ne da titulu!

Bajern je šampion! Treći put u finalnoj seriji tim iz Minhena je pobedio Albu i odbranio trofej koji je osvojio prošle godine u seriji protiv istog rivala.

Sve se dogodilo posle velikog preokreta, jer su Albatrosi veći deo meča bili bolji rival. Imali i 15 poena prednosti, delovalo je da kontrolišu meč. Međutim, Lučić, Jović, Đedović su imali drugačije planove.

Radonjić je komandovao da se ekipa spusti u stav, neverovatna odbrana Bavaraca potpuno je poremetila napade Albe čija prednost se topila, da bi Đedović na minut i po pre kraja doneo domaćinu vuđstvo – 73:71. Prvi put posle prve četvrtine.

Krenula je drama, na seriju 5:0 Albe, Lučić je uzvratio trojkom, za novo izjednačenje, ispostavilo se i produžtak – 76:76, jer nijedan tim nije iskoristio svoje napade u preostalom vremenu.

Igra tek što je krenula u ekstra periodu, Lučić je pogodio trojku, posle čega Bajern više nije gledao rivalu u leđa. Na vreme se odlepio, slavlje u krcatoj dvorani u Minhenu moglo je da počne.

Bajern – Alba 93:88 (15:22, 17:24, 19:16, 25:14, 17:12)
Bajern: Lučić 23 (4-4 za tri, 4 sk), Đedović 18 (5-1 za tri, 6 as), Bartel 15 (5 sk), Jović 12 (6 as, 5 izg), Dangubić 4…
Alba: Siva 21 (5 as, 4 izg), Timan 13 (4 sk), Gifi 10…