Bajern u polufinalu Evrokupa

Minhenski Bajern iskoristio je prednost domaćeg terena u četvrtfinalu Evrokupa, i pobedom protiv Uniksa 91:81 (27:27, 19:15, 23:21, 22:18) u majstorici izborio plasman među najbolja četiri tima drugorangiranog Evroliginog takmičenja.

Srpski reprezentativci Vladimir Lučić i Stefan Jović imali su zapažene role u odlučujućem meču za plasman u polufinalnu seriju Evrokupa, u kojoj ekipu Saše Đorđevića očekuju duelu sa turskom Darušafakom. Nekadašnji kapiten Partizana imao je važniju ulogu u sustizanju početne prednosti prednosti gostiju i kreiranju značajnije prednosti, koju je u završnom kvartalu “zacementirao” bivši organizator igre Crvene zvezde.

Gosti su u prvih 17 minuta meča bili nešto bolji rival. U poslednja dva minuta prve deonice ušli su sa plus pet, ali su Reding i Kaningam, uz četiri vezana poena Lučića u finišu uvodnog i početkom drugog kvartala, na trenutak su okrenuli rezultat. Ipak, Uniks je brzo uspeo da napravi ponovo četiri poena viška, koje su uspešno čuvali do završnice prvog poluvremena, kada je Hobs trojkom pokrenuo seriju domaćih 8:2, koju je poenima u poslednjim momentima prvih 20 minuta duela zaokružio srpski krilni košarkaš, donevši osvajaču Kupa Nemačke četiri poena prednosti (46:42) pred pretposlednju deonicu u čijem je finišu krenuo rasplet meča.

Lučić i Kaningam su sa po četiri poena u poslednja dva i po minuta treće četvrtine bili kreatori, dotada, najveće Bajernove prednosti (69:63), koju je trojkom na samom otvaranju odlučujućeg perioda još više uvećao Jović. Koš reprezentativnog plejmejkera Srbije bio je uvod u kraj Uniksovih nadanja da mogu do brejka, iako su gosti u završna četiri minuta ušli sa minus tri, posle sedam vezanih poena (78:75). Ipak, Reding je sa šest poena u momentima kada se lomio meč očuvao sigurnu prednost domaćina, čiji je trijumf i plasman u polufinale ubačenim šutem van linije 6.75 overio Stefan Jović.

BAJERN: Hobs 5, King, Kaningam 21 (3/6 za dva, 3/9 za tri, 6/6 sl. b), Lučić 12 (4/5 za dva, 4/4 sl. b, 5 sk), Đedović 2, Reding 23 (5/6 za dva, 3/6 za tri, 4/4 sl. b, 7 sk, 4 as), Jović 12 (3/5 za dva, 2/6 za tri, 7 as), Bartel 12 (5/6 za dva, 5 sk), Gavel, Buker, 2, Cirbes 2.

UNIKS: Edžim 12 (4/9 za dva, 7 sk), Ndour 8, Ponkrašov 9, Kolom 8, Suhovčov 2, Lazme 12 (6/7 za dva), Smit 11, Truškin, Loket 16 (2/2 za dva, 4/5 za tri, 6 sk), Anđušić 3.