Bjelica spustio rampu šampionu!

Način na koji Nemanja Bjelica igra vredi mnogo više nego što statistike pokazuju i neuporedivo više od onoga koliko ga je Minesota koristila ove sezone. Srpski as koji od povrede Džimija Batlera provodi na parketu i preko 40 minuta na poziciji krila, protiv Golden stejta je bio odličan, nezamenjiv u petorci Timbervulfsa.

Igrao je odličnu odbranu i pravi napad, a njegove rampe (jednu su arbitri okarakterisali kao faul) u poslednjoj četvrtini odredile su pobednika i zapalile Target centar. Naravno, uz fenomenalno izdanje u ključnom periodu Karla-Entonija Taunsa.

Bila je to utakmica u kojoj su oba tima imala ogroman imperativ. Minesota je morala da pobedi kako bi krenula da se penje na tabeli u borbi za plej-of, dok će Golden stejt do kraja ligaškog dela sezone voditi bitku sa Hjustonom za pol-poziciju pred doigravanje.

Vukovi su u drugom poluvremenu bili daleko bolji i konkretniji od aktuelnog šampiona koji je sve kocke morao da baci na Kevina Durenta u odsustvu Stefa Karija. Klej Tompson nije bio u ritmu, tako da je Kej Di napadao, pogađao, ali imao i težak posao protiv santimetara Nemanje Bjelice.

Minesota – Golden stejt 109:103

Minesota: Tauns 31 (24-13 iz igre, 16 sk), Vigins 23, Kroford 12, Gibson 11 (13 sk), Bjelica 10 (12-4 za dva, 4-1 trojke, 2-1 penali, 7 sk, 4 as, 3 ul, 2 rampe, 1 il za 40 min). Golden stejt: Durent 39 (32-11 iz igre, 12-12 penali, 12 sk, 3 rampe), Tompson 21 (12-3 trojke, 5 as), Pačulija 16 (11 sk), Grin 10 (8 sk, 7 as).