Bogdanović i Teodosić srušili Njujorčane!

U napadima Sakramenta u poslednjim sekundama postoje dve opcije – lopta će ići u ruke Bogdanu Bogdanoviću ili Dieronu Foksu. Ako se dogodi nešto treće, u pitanju je improvizacija. Skal Labisije, mladi Haićanin, trebalo je da uruči loptu Bogdanoviću u poslednjem napadu Sakramenta za pobedu nad Njujorkom. Ipak, talentovani 21-godišnjak je fintirao dodavanje, okrenuo se ka košu i opalio trojku! Bogdanu su ruke ostale ukočene u položaju da prime loptu dok je gledao kako lopta prolazi kroz obruč. Lepa pobeda Sakramenta…

Zašto je trebalo Bogdanović da rešava ključni napad? Zato što je odigrao još jednu 20+ utakmicu, bio najbolji na parketu, u napadu koji je prethodio poslednjoj akciji, pri rezultatu 97:97, igrao je jedan na jedan i pogodio sa poludistance… Postigao je 22 poena (6-4 za dva, 5-3 trojke, 5-5 penali) imao čak sedam asistencija, po jedan skok i ukradenu loptu za 27 minuta!

Mnogo značajniju, a jednako dramatičnu pobedu izvojevali su Klipersi. Trebalo je to da bude jedna od lakših utakmica za ekipu Miloša Teodosića i Bobana Marjanovića u paklenoj borbi za mesto u plej-ofu, ali je Bruklin učinio da Stejpls centar strahuje do poslednjih sekundi. Ali, u najvažnijem delu meča, pogađali su i Ostin Rivers i Lu Vilijams, dok je poslednji pokušaj Džoa Herisa da odvede meč u produžetak izblokiran.

Teodosić je odigrao sjajan meč, postigao 14 poena (3-3 za dva, 5-2 trojke, 3-2 penali) imao četiri asistencije i dva skoka za 29 minuta. Marjanović nije ulazio u igru. Rivers (27 poena), Tobajas Heris (26) i Lu Vilijams (21) su bili najefikasniji u pobedničkom timu koji je ponovo na pola koraka od osmog mesta koje pripada Jokićevom Denveru. Trka se nastavlja.

Toronto – Šarlot 103:98, Vašington – Indijana 95:98, Dalas – Nju Orleans 109:126, Milvoki – Filadelfija 118:110, LA Klipers – Bruklin 123:120, Sakramento – Njujork 102:99.