Basketball Sphere

Budućnost je šampion

Prvi put u istoriji ABA lige Budućnost je osvojila šampionski prsten! U četvrtom meču finalne serije Podgoričani su u „Morači“ savladali Crvenu zvezdu 77:73 (22:15, 14:23, 24:19, 17:16). Na kraju serija je završena ukupnim skorom 3-1 za tim Aleksandra Džikića.

Bio je to tvrd i čvrst meč. Utakmica koja nije donela „umiranje“ u lepoti ili neke naročite procente šuta. Zvezda je uspela da nadoknadi startni minus odličnim ofanzivnim skokom. Upravo zbog ovog segmenta igre Beograđani su tokom druge četvrtine napravili preokret koji im je doneo 38:36 na poluvremenu.

Mnogima se učinilo da će o tituli odlučivati majstorica kada je Zvezda povela sa 51:43 na 4.30 pre kraja treće četvrtine. A onda se nešto dogodilo. Popović je pogodio za tri, Barović je počeo da pogađa i iz igre i sa linije penala, Ivanović je spakovao trojku i dva slobodna bacanja. Budućnost je posle 30. minuta igre imala plus tri – 60:57.

I domaći tim se nije na tome zaustavio. Nemanja Gordić, koji je i na četvrtom meču finalne serije bio noćna mora za sve bekove crveno-belih, doneo je, za ovakve utakmice velikih 64:59 na nešto više od sedam minuta do kraja četvrte četvrtine.

A kada su igrači Zvezde videli da su na ivici ambisa odlučili su da krenu u poslednji juriš. Trojkom Dobrića na 1:43 pre kraja četvrtog perioda igre Zvezda je ponovo stigla do vođatva (70:68). A onda je Rocesti praktično predao loptu u ruke Nikoli Ivanoviću. Bek je lako položio. A onda je pogodio i šut za 74:70 na 32. sekunde pre kraja meča. Bila je to tačka na pohod ka prvoj tituli Podgoričana u regionalnom takmičenju.

BUDUĆNOST: Ivanović 17, Su. Šehović 5, Doelman, Barović 14, Se. Šehović, Gordić 18, Ilić, Nikolić, Gibson 7, Popović 5, Lendri 6, Nikolić 5.

CRVENA ZVEZDA: Kešelj, Davidovac 4, Lazić 6, Dobrić 11, Feldin 11, Janković 3, Ročesti 14, Omić 12, Lesor 7, Enis 5, Jovanović, Bjelica.