Cedevita ispustila brejk u Podgorici, Gordić zapalio “Moraču”

Imala je Cedevita trijumf u rukama, 45 sekundi do kraja i “plus četiri” nije bilo dovoljno hrvatskom prvaku da u prvom meču polufinala plej-ofa napravi brejk protiv Budućnosti, koja će za sedam dana u Zagrebu imati ogromnu psihološku prednost i šansu da već tada obezbedi mesto u finalu regionalnog takmičenja – 84:83 (24:23, 15:11, 22:30, 23:19) .

Junak Podgoričana bio je Nemanja Gordić. Plejmejker crnogorskog prvaka je najpre brzom trojkom, posle tajm auta Džikića, doveo Budućnost na “minus jedan”, da bi se posle promašenog ulaza, pa dva slobodna bacanja Vila Čerija izborio za dva penala, kojima je, 2.8 sekundi pre poslednjeg zvuka sirene, doneo ogromno slavlje punim tribinama dvorane “Morača”.

Šetali su u poslednjih 60 sekundi meča Gordić i Čeri na ivici junaka i tragičara duela.

Nekadašnji košarkaš Partizana je i pre dva odlučujuća bacanja imao priliku da iz prodora donese prednost domaćinu, ali je njegov pokušaj izblokirao Cedevitin Amerikanac. I umesto da sa linije penala (pre toga šutirao 7/7), Čeri samo potvrdi epitet meč vinera, posle dva promašaja je napravio faul nad Gordićem, “zapalivši fitilj” u “Morači”, koja je “eksplodirala” promašenim pokušajem Cedevitinog plejmejkera za dva poena uz zvuk sirene.

Za razliku od beogradskog duela Crvene zvezde i Mornara koji je bio lišen svake rezultatske neizvesnosti, meč Budućnosti i Cedevite obilovao je preokretima, tenzijom i svim onim što plej-of serija treba da nosi. Koliko je duel u Podogorici bio izjednačen govore i najveće prednosti koje su ekipe imale tokom duela (Budućnost šest poena, Cedevita pet).

Budućnost je nešto boljim finišom prvog poluvremena došla do 39:34, ali se borba rasplamsala tek u drugih 20 minuta.

Košarkaši obe ekipe počeli su da pogađaju trojke iz svih pozicija, Čeri i Nikols su omogućili Cedeviti da, posle šest vezanih poena Žganeca, dođe do “plus pet” tri minuta pre poslednjeg zvuka sirene, a dva promašena napada gostiju pri rezultatu 74:79 kaznio je Gibson, koji je trojkom nešto više od dva minuta pre kraja ostavio Budućnosti nadu u trijumf, koji je u superuzbudljivoj završnici osigurao Gordić.

BUDUĆNOST: Ivanović 12, Su. Šehović 4, Dolman 7, Se. Šehović, Starovlah, Gordić 23 (2/6 za dva, 3/4 za tri, 10/11 sl. b, 5 as), Ilić 7, Z. Nikolić 11 (5/6 za dva), Gibson 16 (5/7 za dva), Popović 2, Lendri 2, D. Nikolić.

CEDEVITA: Ukić 2, Krušlin 12, Perković, Džonson, Nikols 19 (5/6 za dva, 2/4 za tri, 3/4 sl. b, 4 as), Slavica, Žganec 7, Musa 5, Čeri 24 (4/8 za dva, 3/5 za tri, 7/9 sl. b, 5 iz. l), Markota 6, Ramljak, Stipanović 8.