Ćirković: “Nenadoknadiv pad”

U subotu je počeo plej-of NLB međunarodne lige košarkaša u kolicima. U Bihaću, u borbi od 5. do 8. mesta, beogradski Singidunum se sastao sa ekipom Zmaj iz Gradačca. Odličan početak kao i odlična poslednja četvrtina, nisu bile dovoljne za pobedu nad veoma kvalitetnom ekipom Zmaja, pa je jedini srpski predstavnik posle velike borbe savladan rezultatom 65:51.

– Imali smo dobru priliku da se revanširamo protivniku za poraz na turniru u Bijeljini, ali je pad u drugoj četvrtini bio nenadoknadiv. Za trijumf protiv ekipe koja je dugo godina zajedno bilo je potrebno da odigramo gotovo savršenu utakmicu. Ipak bilo je mnogo dobrih stvari u našoj igri i primetan je napredak kod svih igrača u odnosu na prošlu sezonu – rekao je, po završetku utakmice, Željko Ćirković, kapiten Singidunuma .

ККК Zmaj ККК Singidunum 65 51 (15:15,18:10,19:14,13:12)
Singidunum: Ćirković 27, Grujić 5, F. Jovanović 5, Vukašinović, Mitrović, Živanović, Pajević 12, J. Jovanović 2.

Istog dana, u Grčkoj, Aleksandar Veliki je u derbiju kola,bio bolji od Atlasa iz Atine za koji nastupaju Boban Stanković i Goran Vezmar. Početak je pripao gostima koji su poveli 12:0 da bi Atlas do poluvremena stigao do pristojnih 30:30. Na kraju je na semaforu stajalo 60:70. Utakmica između Dodekanisosa, Vilijama Maksimovića i Zorana Jeremića protiv Marusija je odložena.

U Nemačkoj pobede klubova za koje nastupaju reprezentativci Srbije. Prvo je Salcburg, Slobe Banjca i Avdije Destanija, savladao Lux Rolerse rezultatom 87:43 ,popevši se na peto mesto druge lige jug, dok je u nedelju, u derbiju kola, Rahden 96, Elvisa Fakića, u gostima savladao drugoplasirani Hot Rolling Bears rezultatom 51:45 i overio prvo mesto druge lige sever. U baražu za ulazak u prvu ligu, Rahden 96 će se sastati sa drugoplasiranom ekipom iz grupe jug, SGK Rolling Chocolate.