Basketball Sphere

Dabl-dabl Jelovca u porazu Nižnjeg, Uniks nadoknadio zaostatak od 19 poena

Dva uzastopna poraza doživeo je Nižnji Novogord, u prošlom kolu od prvoplasiranog CSKA, a danas od poslednjeplasiranog Jeniseja – 79:85 (13:26, 26:19, 18:18, 22:22).

Još jednu dobru partiju pružio je Stevan Jelovac, imao je dabl-dabl učinak (16, 11sk), ali nije uspeo da donese pobedu svom timu.

Upravo je trojkom Jelovca na nešto više od dva minuta pre kraja domaćin prišao na samo dva poena zaostatka (77:79), ali je Vladimir Pičkurov sa pet poena u nizu odbio nalet i doneo trijumf svom timu.

Nižnji (7-13) je tako pao na osmu poziciju, poslednju koja vodi u doigravanje, čeka ih velika borba sa Rigom (7-13) i Cmokijem (7-14).

NIŽNJI: Jelovac 16 (11sk), Odum 16, Uzinski 16
JENISEJ: Daudel 23 (7as), Lituč 16, Zaharov 14

Uniks je uspeo da nadoknadi dvocifren zaostatak i da savlada Astanu – 90:75 (23:27, 18:26, 25:14, 24:8).

Sredinom druge deonice su gosti imali velikih 19 poena prednosti (29:48), ali je domaćin odličnom igrom u nastavku uspeo da stigne zaostatak i da na kraju ubedljivo slavi.

Uniks je tako zadržao šansu da sa prvog mesta uđe u plej of. Trenutno su drugi (18-2), ali imaju dva meča manje od CSKA (20-2). Usled činjenica da su „armejci“ dobili oba međusobna duela, Uniks bi morao da pobedi u sve četiri preostale utakmice i da se nada jednom neuspehu rivala.

UNIKS: Kolom 18 (6as), Lazme 13 (9sk), Smit 12
ASTANA: Karter 23 (5sk), Grant 11, Judano 10 (11sk)

Avtodor-Cmoki 104:82 (29:23, 24:27, 25:14, 26:18)

AVTODOR: Frejzer 25 (7as), Klark 24 (8sk), Robinson 14 (8as)
CMOKI: Sadler 22, Salaš 19, Čerapovič 13