Dabl-dabl Riznića

Spartak je u prvoj četvrtini utakmice na Zlatiboru ubacio 25 poena, pred prvi mali odmor vodio osam razlike. Onda su domaći stegli odbranu, Subotičanima dozvolili da u narednih 30 minuta ubace samo 31 poen.

Na drugoj strani, Bogdan Riznić je dominirao, ostvario novi dabl-dabl. Pratili su ga Bjelica i Marojević i Zlatibor je vrlo brzo došao do potpunog preokreta, potom i do sigurne pobede.

Zlatibor – Spartak 67:56 (17:25, 22:13, 18:9, 10:9)
Zlatibor: Riznić 20(12 sk), Marojević 10, Bjelica 12 (8 sk), Vorkapić 8 (5 sk, 6 as), Rondović 3, Babović,Smolović 4, Čorbić, Pavlović 6 (7 sk), Gašić, Lobarev, Krstajić 4.
Spartak: Lučić 5, Igrutinović6, Čampara 13 (7 sk), Vilijams 21 (8-4 za tri), Petrov 3, S. Gazibegović, V.Gazibegović 2, Kuridža 2, Barna 2, Kojić, Urošević, Bukumanja 2 (8 sk).

U premijernoj utakmici 12. kola KLS Novi Pazar je pobedio OKK Beograd 104:79. Ostali mečevi na programu su za vikend. U subotu se sastaju: Beovuk 72 – Metalac u 16,30 i Tamiš – Mladost u 19 časova. Za nedelju su planirana tri meča: Sloboda – Vršac u 18, Vojvodina – Dinamik u 20, Dunav –Borac u 21.