Darušafaka trojkama raspršila snove Bajerna

Ono što je delovalo kao lak posao i rutinska pobeda na papiru se pretvorilo u košmar za Bajern. Ekipa Dejana Radonjića je izgubila od Darušafake – 92:87 (14:27, 30:23, 21:17, 27:20).

Ovaj poraz ujedno znači i da su Bavarci ostali bez teorijskih šansi da prođu u plej-of Evrolige.

Za domaći tim ovaj meč nije imao nikakav rezultatski značaj, izgledalo je da će se gosti prošetati kada su u prvoj deonici stekli “+16” (9:25). Međutim, Darušafaka nije želela da se ponovi debakl iz prvog susreta u Minhenu (116:70).

Oslonili su se u potpunosti na šut za tri poena, u prvih 20 minuta su dali čak 11 iz 15 pokušaja i u potpunosti se vratili u igru. Dalekometni hici su ih služili i u nastavku, pa su tako i na startu treće deonice uspeli da izbrišu 14 poena deficita (44:58).

Tražio je Radonjić od svojih pulena da brane bolje šut za tri, da igraju bolje u odbrani, ali kada nisu pogađali trojke, onda su hvatali lopte u napadu i dolazili do zicera. Upravo to se dogodilo u završnici. Koponen je pogodio trojku za “-1” (88:87), pa je usledila penal završnica.

Daglas je dao prvo, promašio drugo, ali je onda pored svih igrača Bajerna on uhvatio loptu. Zicer nije realizovao, Lučić ga je faulirao. Ponovo e bio polovičan, ovog puta je Đedović uhvatio loptu, Koponen je želeo ponovo da bude junak, nije pogodio trojku za produžetak, pa je Daglas sigurnim izvođenjem slobodnih bacanja stavio tačku. Što se statistike tiče, Darušafaka je pogodila 18 trojki iz 32 pokušaja.

DARUŠAFAKA: Ozmizrak 13 (7as, 6sk), Akaj, Košut, Demir, Kid 8, Ozdemiroglu 9, Savaš, Daglas 26 (6sk, 5as), Pejners, Dibler 6, Evans 20 (7k), Erik 6 (4sk)
BAJERN: Dangubić, Hobs, King, Koponen 23 (5sk), Radošević 8, Lučić 9 (5sk), Lo, Đedović 20, Jović 10 (7as, 3sk), Bartel , Vilijams 5, Buker 4