Dragović izgubio šuterski obračun sa kraljem

Real je u Saragosi ubacio 14 trojki – Pet Kampaco, četiri Fernadez, on bez promašaja – i samo zato nije nagrađena sjajna partija Nikole Dragovića. I on je bio šuterski izuzetno raspoložen. Ubacio je četiri trojke, ukupno 21 poen. Ali protiv raspoloženih Madriđana sam nije mogao. Saragosa je koplja položila već u prvom poluvremenu, malo je uzvratila u nastavku. Ali tek da izbegne ubeljiv poraz.

Mnogo uzbudljivije bilo je u Badaloni, gde je Kompostela srušila Huventud. I to u poslednjoj sekundi. Domaćin je samo trebalo da se odbrani do kraja, ali je Džarom Džordan – na ovim prostorima ga pamtimo iz vremena kada je igrao za Hemofarm – bukvalno u poslednjoj sekundi faulirao Ljoveta. On prvo bacanje pogodio, drugo namerno promašio. Jer, vremena za bilo šta, osim za slavlje Kompostele, nije bilo.

Saragosa – Real Madrid 81:96 (12:22, 15:31, 27:19, 27:24)
Saragosa: Dragović 21 (3-2 za dva, 6-4 za tri, 6-5 penali, 7 sk), Beljas 15, Nil 13…
Real Madrid: Kampaco 19 (6-5 za tri, 5 sk, 7 as), Rejes 16 (4 sk, 4 as), Fernandez 14 (4-4 za tri, 4 sk)…

Huventud – Kompostela 62:63 (13:16, 13:21, 21:16, 15:10)
Huventud: Laprovitola 11 (7 sk, 5 as, 6 il), Ričard 9 (6 sk), Gijelo 8 (4 sk)…
Kompostela: Bendzius 15 (5 sk), Navaro 10, Sabat 10…