“Eksplozija” Balmazovića za preokret Turova, ne i za pobedu

Stefan Balmazović imao je svoj šou u četvrtoj četvrtini utakmice poljskog prvenstva Turov – Trefl Sopot, završene pobedom gostiju 99:100 posle produžetka.

Nekadašnji krilni igrač  Crvene zvezde, Mege, Metalca i kragujevačkog Radničkog postigao je 25 poena, od čega čak 21 tokom pet i po minuta igre u poslednjem kvartalu!

Balmazović je ušao u seriju sa tri pogođene trojke (treća uz faul i dodatno bacanje), zatim je nanizao šest slobodnih bacanja i jedan koš iz solo prodora, a četvrtom trojkom u tom naletu doneo je Turovu vođstvo od 82:74.

Međutim, kada je pobeda već bila na vidiku, domaćin u poslednja tri minuta nije postigao ni poen, što je Sopot iskoristio da se vrati u život i u dodatnih pet minuta dođe do trijumfa.

U poslednjih 26 sekundi zabeležene su četiri promene vođstva, a utakmicu je posle trojke Kamerona Ejersa za 99:97, rešio Obi Troter, koji je pet sekundi pre kraja realizovao sva tri slobodna bacanja.

Dvadesetosmogodišnji Balmazović do ovog meča je postizao prosečno 11 poena u poljskoj “Energa basket” ligi.