EP JUNIORKI: Poraz za kraj

Juniorke Srbije su zauzele 12. mesto na Evropskom prvenstvu u Udinama. Izabranice selektora Bogdana Bulja u poslednjoj utakmici na šampionatu, u borbi za 11. mesto, izgubile su ubedljivo od vršnjakinja iz Poljske.

Kao i nekoliko puta u dosadašnjem toku prvenstva, što ih je na kraju krajeva koštalo i boljeg plasmana, srpske juniorke doživele su težak pad u drugom poluvremenu! Skoro 25 minuta bile su konstantno u vođstvu protiv Poljakinja, ali su onda potpuno stale da igraju i na kraju doživele suviše ubedljiv poraz s obzirom na to kako su igrale većim delom meča.

Srpske reprezentativke su predvođene Jelenom Mitrović bolje počele susret u Udinama i posle sedam minuta igre vodile sa 13:5. Poljakinje su ipak uspele brzo da se konsoliduju i do kraja prve četvrtine smanje na 15:13. Srbija je do osam poena prednosti (24:16) ponovo došla u 13. minutu posle trojke Višnje Stefanović i lepe akcije Nadežde Nedeljkov. Izjednačena borba vodila se do kraja prvog poluvremena, ali je rival uspeo da u samoj završnici ponovo smanji zaostatak – 30:27.

Poljska je u 25. minutu došla do prvog vođstva – 35:34. Bio je tamo samo početak kraja naše selekcije.

Srbija – Poljska 48:74 (15:13, 15:14, 10:22, 8:25)

SRBIJA: Jakovljević 5, Olić 5, Stefanović 7, Nedeljkov 6, Deurić, Radulović 2, Vulović 4, Mužević, Mitrović 13, Smailbegović 4, Selaković 2, Perić.

POLЈSKA: Hip 8, Vojtala 1, Kučinska, Ziemborska 12, Trečijak, Kulinska 13, Puter 2, Klimek 18, Banačak, Leščinska 5, Grženkovič 10, Vinkovska 5.