Feldinov rafal uvertira za plej-of

Išla je Crvena zvezda napred-nazad, malo u zavisnosti od fantastičnog šuta za tri poena Valensije, više zbog dekoncentracije u odbrani. Delovao je šampion Španije čak i bolje od crveno-belih, sa većom dozom samopouzdanja ulazio u šuteve tokom 28 minuta i održavao egal protiv, objektivno, boljeg protivnika.

Onda se nada Valensije u vredan brejk raspršila u nikad praznijem Pioniru. Džejms Feldin je odjednom postao igrač na nekom višem nivou, sipao je trojku za trojkom, krao lopte i povukao Crvenu zvezdu u trenutku ka dvocifrenom vođstvu. Još se igrala treća četvrtina kada je Zvezda povela 79:67, a to je samo bio početak.

Feldin je nastavio da sipa bez milosti, a kada su to videli Bjelica, Enis i Lazić, najverniji navijači su pali u trans. Prednost je rasla kako je vreme na semaforu oticalo. Ne iz minuta u minut, već mnogo brže.

Crvena zvezda je zabeležila 11. pobedu u Evroligi, jednu od najubedljivijih i u pravom trenutku. Poslednjih desetak minuta utakmice protiv Valensije predstavljaju savršenu uvertiru za najvažniji deo sezone – plej-of ABA lige. Šuterska rapsodija protiv Španaca podigla je samopouzdanje pred polufinalne okršaje sa Mornarom.

Crvena zvezda – Valensija 106:90 (23:23, 27:25, 29:19, 27:23)

CRVENA ZVEZDA: Kešelj, Davidovac 2, Lazić 7, Antić 3, Dobrić 6, Feldin 30 (6-4 trojke, 11-10 penali), Janković 2, Ročesti 17 (5 as), Omić, Lesor 16 (7 sk), Enis 11, Bjelica 12.

VALENSIJA: Tomas 7, Puerto 1, Garsija 2, Abalde 8 (6 as), Dubljević 4, Vives, Martinez 22 (6-4 trojke), Plajs 10, Vilijams 4, Sastre 16, Grin 16, Dornekamp.