Feneru dovoljna jedna dobra četvrtina za Darušafaku

Pobedom u gradskom derbiju protiv Darušafake 76:69 (18:18, 27:18, 17:18, 14:15) Fenerbahče je zadržao lidersku poziciju u nacionalnom šampionatu Turske, sa trijumfom više od drugoplasiranog Tofaša.

Srpski reprezentativci Marko Gudurić i Nikola Kalinić preskočili su duel sa Darušafakom (igrali bez Skotija Vilbekina), koji je Fener prelomio u drugoj deonici, iako su gosti održavali rezultatski priključak do finiša pretposlednjeg kvartala. Serijom 11:1 domaći su pred poslednja dva minuta prvog poluvremena napravili prvu dvocifrenu prednost na meču (40:30), ali su puleni Dejvida Blata odličnim startom trećeg perioda uspeli na kratko da dođu do preokreta. Tri i po minuta su košarkaši evropskog prvaka bili bez poena na otvaranju drugog poluvremena, što je

Darušafaka iskoristila i sa deset uzastopnih poena došla do minimalne prednosti (46:45), da bi potom Datome i Meli trojkama krerali seriju domaćih 12:2, kojom se Fener ponovo odlepio na plus devet (57:48), dovoljnih da u poslednjem kvartalu Obradovićevi izabranici rutinski privedu meč kraju.

Datome je sa 17 poena (3/4 za dva, 3/6 za tri, 5 sk, 3 as) bio najefikasniji u pobedničkom timu, Naneli i Veseli su dodali po 11, dok su goste poenterski predvodili Kid sa 16 (2/2 za dva, 4/5 za tri), Džonson i Aldemir sa po 11 poena.