Fernandez surovo kaznio greške Kalatesa i Papajanisa

Hladan tuš u Atini! Real je posle prave drame srušio Panatinaikos – 73:74 (32:14, 13:19, 14:20, 14:21).

Meč je rešio neverovatni Rudi Fernandez koji je uz zvuk sirene postigao trojku, ali kakvu… Preko Dešona Tomasa, sa jedne noge…

– Luda utakmica. Bili su veoma agresivni u prvom poluvremenu. U drugom smo mi bili bolji u odbrani, donosili bolje odluke i eto. Na kraju, srećan dan za mene – pričao je Rudi prilično smirenim tonom.

Šta tek reći za meč. Domaćin je sve vreme bio u vođstvu. Prvu deonicu su završili sa “+18” (32:14), na pet minuta pre kraja je bilo 11 razlike (71:60), samo se čekao završni udarac.

Međutim, Kalates je odlučio da sam pokuša, tri puta je šutirao za tri, treći put je promašio ceo obruč, Papajanis je napravio faul u napadu, pa grešku u koracima i onda na 37 sekundi do kraja promašio i oba slobodna bacanja. Kalates se izborio za ofanzivni skok, Lengford nije bio ni blizu sa trojkom. Sve to je dalo šansu Madriđanima. Pitino nije želeo da se pravi faul, lopta je došla do Fernandeza koji je utišao dvoranu.

PANATINAIKOS: Tomas 8, Lengford 14, Papajanis 9 (7sk), Papapetru 7, Gist 1 (5sk), Vujukas 6, Lekavičijus 2, Kilpatrik 8, Lodžeski 2, Kalates 14 (9as, 5sk), Adetokumbo 2, Mitoglu
REAL MADRID: Kozer, Rendolf 5, Fernandez 13 (5sk), Kampaco 5 (5sk, 5as), Ajon 4, Husta 3, Kerol 6, Tavares 14 (16sk), Ljulj 12, Kuzmić, Tompkins 10, Tejlor 2