FMP iz Zadra na pobednički kolosek

Kako je krenulo, delovalo je da će FMP doći do rutinske pobede u Zadru. Međutim, u domu Krešimira Ćosića je ipak viđena neizvesna završnica. Ona je pripala četi iz Železnika, koja je imala pod koševima neprelaznog Dragana Apića i u šutu izuzetno raspoloženog Marka Jeremića. Zato je prekinula seriju od četiri poraza i došla do veoma važnog trijumfa.

Iako je FMP dobrim delom meča kontrolisao rezultat, u poslednju četvrtinu vrlo dobre utakmice u Zadru, ušao je sa samo tri poena prednosti (61:64). I to najviše zahvaljujući Draganu Apiću, ali i sjajnom šutu za tri poena. Bili su gosti iz Beograda konkretniji, rano su preuzeli inicijativu i držali vođstvo.
Međutim, sa problemom su se susreli već na početku završnog kvartala, kada je Vladimir Jovanović morao na klupu da povuče Stefana Pota, kome je dosuđena četvrta lična greška.  Zadar je uskoro došao do izjednačenja – 65:65, a Špralja trojkom bacio FMP u minus – 68:67. Borba se tek rasplamsavala.

Panteri su radili ono što im je ranije tokom meča donosilo rezultat, spuštali su loptu pod koš Apiću ili da Jeremić šutira za tri. Trojkom – njegovom petom – Jeremić je po ko zna koji put prevagnuo klackalicu na stranu FMP-a. Igrao se 36. minut, na semaforu je 74:75. Nadovezao se Rebec sjajnim polaganjem za 74:77.

FMP je ponovo hvatao zalet, a Zadar počeo da posustaje. Nizali su se promašaji i greške domaćina… Tako je FMP u poslednji minut ušao sa pet poena viška, a onda je tačku na meč stavio Jeremić. Ovog puta nije pogodio za tri, ali jeste sa poludistance. Dovoljno za otklanjanje svake sumnje.

Zadar – FMP 79:85 (18:22, 21:22, 22:20, 18:21)
Zadar: Bašić 3 (4 as), Megariti 12 (4 sk), Krajina 4, Von 15 (5 as), Dašić 8 (5 sk), Vuković, Brzoja 9, Špralja 3, Tomas, Litl 11, Božić 14 (11 sk), Planinić.
FMP: Rebec 9 (4 sk, 7 as, 5 izg), Paunović, Uskoković 5, Jeremić 10 (9-5 za tri), Momirov, Apić 26 (9 sk, indeks 34), Pot 12 (4 sk, 5 as), Radovanović 6 (4 sk), Šešlija, Merzet 7, Đorđević, Bauers.