Foks i Bogdanović ohladili „vrelog“ Dragića

Odavno to već znaju i protivnici – u novom, mladom timu Sakramenta, lopta će biti u rukama Bogdana Bogdanovića ili Dierona Foksa kada se odlučuje. U duelu sa Majamijem, Foks je probio Dragića i preko kompletne odbrane gostiju pogodio za produžetak, da bi u ekstra periodu, minut pre kraja, Bogdanović opalio samo njemu svojstvenu trojku daleko od linije za tri poena. Dok je lopta prolazila kroz koš bilo je jasno da će Sakramento slaviti.

Trebalo je to Kingsi i ranije da urade, jer su imali 16 poena prednosti, ali su ih prokockali u poslednjoj četvrtini zahvaljujući fantastičnoj seriji Gorana Dragića (33 poena). Ipak, Foks i Bogdanović su obavili svoj posao i slavili u ekstra periodu. Zanimljivo, mlada ekipa Sakramenta igrala je tri produžetka i u sva tri pobedila! Veliki zalog za budućnost.

Bogdan Bogdanović je meč završio sa 14 poena (9-3 za dva, 5-2 trojke, 2-2 penali) imao po tri skoka i asistencije, kao i jednu izgubljenu loptu za 32 minuta. Hild je postigao 24, Rendolf 22, Foks 20…

Orlando – Milvoki 126:117, Boston – Vašington 124:125 (106:106), Sakramento – Majami 123:119 (111:111), Golden stejt – LA Lejkers 117:106.