Furiozan finiš Mege

Andrija Marjanović je u Zadru ubacio samo pet poena. Ali i to je bilo dovoljno da se o njemu sada priča kao o junaku Megine pobede u Dalmaciji.

Tih pet poena, zaključilo je sjajnu seriju tima Dejana Milojevića od 12:0, u poslednja dva i po minuta. Seriju kojom je Mega uspela da dođe do višestruko važne pobede.

Mučili su se momci iz Sremske Mitrovice od početka meča. Sa odbranom, posebno. Sve to je donelo inicijativu domaćina koji je držao vođstvo – neretko i dvocifreno. Poslednji put na deset i više Zadrani su bili u 32. minutu – 68:58. Ali, to nije značilo da će gosti odustati. Nisu odustali ni kada je Luka Božić pogodio za 80:72, dva minuta i 29 sekundi pre kraja.

Povratničku seriju Mege pokrenuo je Nikola Mišković trojkom, pa zakucavanjem. A kada je Goga Bitadze ubacio dva penala, utakmica je bila otvorena – 80:79, na 74 sekunde pre kraja. Greška Zadrana koja je usledila, dala je novu šansu Megi. Šansu koju je iskoristio Andrija Marjanović. Mladi Nišlija je jako zakucao za vođstvo Mege – 80:81, na 47 sekundi pre kraja.

Ante Nazor je morao da reaguje minutom odmora. Nije vredelo. Litl je promašio sledeća dva napada – prvo za dva, pa i za tri. Izmedju njih Marjanović ispravio promašaj sa penala Edina Atića, a onda ubacio i dodatni penal. Mega je bila pred pobedom – 80:84. Na kraju se i radovala velikom trijumfu.

Zadar – Mega Bemaks 80:84 (27:15, 14:22, 24:18, 15:29)
Zadar: Grant 8 (4 as), Bašić 7, Marić, Madžeriti 7 (12 sk), Krajina 8, Vukvoić 2, Brzoja 7, Špralja 6, Tomas, Litl 22 (4 sk), Božić 13 (6 sk), Planinić.
Mega Bemaks: Mušidi 18 (4 sk, 4 as, 4 ukr), Janjić, Marjanović 5, Ašćerić 7, Mišković 7 (6 sk), Čarapić 9, Atić 7 (5 sk), Bitadze 13 (11 sk), Koprivica, Mokoka 10, Fundić 6, Stanić 2.