Gudurić sa pola terena

Fenerbahče i Anadolu Efes nastavljaju izjednačenu trku u šampionatu Turske. Tim Željka Obradovića bio je u 21. kolu bolji od Karšijake u Izmiru 88:81. Najzaslužniji za pobedu bili su Marko Gudurić i Nikola Kalinić. Gudurić je meč završio sa 20 poena uz šut za tri 7-5 i sa šest skokova i pet asistencija. Uz to Gudurić je pogodio i šut sa pola terena na kraju druge četvrtine.

Kalinić je sakupio 18 poena – 3-1 slobodna bacanja, 8-7 za dva, 3-1 za tri, ali i uz četiri skoka i dve asistencije.

Efes je imao 19 poena prednosti protiv Bešiktaša na manje od tri minuta do kraja meča (70:51). Ipak, na kraju je morao da strepi. Fil Presi je imao šut za produžetak, ali nije bio uspešan i utakmica je završena rezultatom 93:92. Kod Efesa je najefikasniji bio Šejn Larkin sa 28 poena, dok je Vasilije Micić meč završio sa sedam poena, ali i devet skokova.

Darušafaka je na gostujućem parketu bila bolja od Galatasaraja 80:64 uz 14 poena Ozdemiroglua i po 12 Daglasa i Ozmizraka.