Harden iskoristio napadačku krizu Denvera

U Indijani je Denver postigao 88 poena. U narednom meču, protiv Detroita, Nagetsi su u drugom poluvremenu ubacili samo 29! Onda je usledilo gostovanje Hjustonu i ukupno 85 poena. Iako je Majk D’Antoni, trener Roketsa, bio ponosan na odbranu posle ovog meča, očigledno je problem u drugom timu – napad Denvera je počeo da štuca.

Nikola Jokić je došao do svojih brojki, bio odličan posebno u prvoj četvrtini kada su i Nagetsi vodili, ali nije šutnuo nijednu trojku, dok su mu saigrači omogućili „samo“ šest asistencija, sve u prvom poluvremenu. Igrači iz Kolorada su šutirali veoma slabo i deifinitvno nisu u dobrom ritmu nepune dve sedmice uoči početka plej-ofa.

Sa druge strane, Džejms Harden je bio prepoznatljivo raspucan. Pogodio je pet od 11 pokušaja za tri poena, što je za njegove prilično dobro.

Hjuston: Harden 38 (11-5 trojke, 14-13 penali, 6 as), Gordon 18 (6-4 trojke), Kapela 17 (15 sk), Rivers 15.

Denver: Marej 20, Jokić 16 (14-7 za dva, 2-2 penali, 8 sk, 6 as, 2 rampe, 2 il za 25 min), Moris 16, Heris 11.

Detroit – Orlando 115:98, Filadelfija – Bruklin 123:110, Majami – Dalas 105:99, Njujork – Toronto 92:117, Hjuston – Denver 112:85, Milvoki – LA Klipers 128:118, Nju Orleans – Sakramento 121:118, San Antonio – Klivlend 116:110.