Igrutinović poveo “golubove” ka pobedi

Publika u Dudovoj šumi gledala je izjednačeno prvo poluvreme, a onda i Luka Igrutinović koji je u nastavku poveo Spartak ka pobedi i prekidu negativnog niza od tri poraza.

Iako je i treća četvrtina pripala domaćinu, Dunav je pred poslednji period ipak davao znake života. Međutim, sjajna odbrana Subotičana sprečila je goste da se vrate, a u trenutku kada je Spartak otišao na 78:61, bilo je jasno kakav će epilog imati ovaj meč. Iako je bilo još pet minuta da se igra, Dunav nije uspeo da se vrati.

Spartak – Dunav 84:66 (21:20, 18:16, 26:19, 19:11)
Spartak: Lučić 8, Igrutinović 14 (8 sk, 5 izg), Čampara 17 (8 sk), Vilijams 22, Petrov 2, S. Gazibegović, V. Gazibegović 4 (5 sk), Kuridža, Barna 4 (6 as), Kojić, Urošević, Bakumanja 13 (5 sk).
Dunav: Nikolić 14 (9 sk), Vuković, Miljković, Dragović 5 (4 sk, 4 izg), Ivić 5, Drašković 5, Šućov 6, Žigon 14 (4 sk), Miljenović 2, Planić, Mirović 2, Kovačević 13 (4 sk).

U ostalim mečevima devetog kola danas igraju: Mladost – Novi Pazar 67:95, Metalac – OKK Beograd 87:91, Zlatibor – Tamiš 72:69, Sloboda – Vojvodina 99:89, Vršac – Beovuk 72 85:78, dok je meč Borac – Dinamik odložen za 6. januar.