Jokić noćna mora šampiona

Denver će biti jedna od retkih ekipa, ako ne i jedina, koja je u ligaškom delu sezone odigrala četiri utakmice protiv Golden stejta i nema negativan skor sa šampionom. Najzaslužniji za to je Nikola Jokić, momak koji uvek protiv Voriorsa igra posebno inspirisan, koji je pre nepunih mesec dana ostvario tripl-dabl u Orakl areni, a sada je odigrao još jedan izvanredan meč i vodio Nagetse do velike pobede.

Nikola je, pri rezultatu 104:104, nešto više od dva minuta pre kraja, pogodio trojku, a potom „namazano“ iznudio faul Nik Janga i pogodio oba penala. Bila je to serija od koje se Golden stejt nije oporavio.

Pri tom, Jokić je utakmicu završio sa 19 poena (13-5 za dva, 3-2 trojke, 3-3 penali) devet skokova, pet asistencija, dve ukradene i četiri izgubljene lopte za 33 minuta! Ovom pobedom Denver je nastavio da odoleva naletima Klipersa, ali i sve opasnije Jute.

Minesota je u daleko sigurnijoj zoni, posebno nakon „rutinske“ pobede nad Nju Orleansom, jednim od protivkandidata za Zapadu koji su, bilo je neminovno, u padu forme posle povrede Demarkusa Kazinsa. Iako je Nikola Mirotić imao veoma zapažen debi za Pelikanse (18 poena, 12 skokova), Vukovi su bili nezadrživi. U ambijentu koji najavljuje Superbol u Mineapolisu, Nemanja Bjelica je ponovo igrao 15 minuta, opet odigrao gotovo bez greške, ali i bez značajnijeg učinka – pet poena (2-1 za dva, 3-1 trojke) tri skoka, jedne asistencije i jedne ukradene lopte.

Sakramento je poražen u duelu sa Dalasom, a Bogdan Bogdanović nije bio posebno napadački raspoložen. Postigao je sedam poena (1-1 za dva, 4-1 trojke, 2-2 penali) imao je opet čak šest asistencija, po jedan skok, ukradenu i izgubljenu loptu za 26 minuta na terenu.

Detroit – Majami 111:107, Indijana – Filadelfija 100:92, Orlando – Vašington 98:115, Klivlend – Hjuston 88:120, Denver – Golden stejt 115:108, Minesota – Nju Orleans 118:107, San Antonio – Juta 111:120, Sakramento – Dalas 99:106.