Jokić pao posle dva produžetka u meču koji će se pamtiti

Ovo je bila plej-of utakmica – poručio je Keli Olinik nakon što je ubacio 30 poena Denveru i vodio Majami do pobede posle dva produžetka. Pobede koja ekipu sa Floride seli na sedmo mesto na Istoku, dok je tim iz Kolorada ovim porazom ozbiljno ugrozio dugo čekano i po kvalitetu realno učešće u plej-ofu.

Nagetsi su sada dve pobede udaljeni od Minesote, a tek im predstoji još pet vezanih gostovanja. Što je još gore, posle utakmice u Čikagu, Denver će odigrati deset utakmica do kraja sezone – svih 10 protiv timova koji će igrati u plej-ofu ili se bore za doigravanje.

Paklen posao čeka Nikolu Jokića koji je uradio doslovno sve da olakša njegovom Denveru taj pakleni završetak sezone. U Majamiju je postigao 34 poena (16-8 za dva, 5-4 trojke, 6-6 penali) imao 14 skokova, tri asistencije i četiri izgubljene lopte, za čak 48 minuta na parketu.

Pri tom, deset sekundi pre kraja četvrtog perioda upravo je mladi srpski centar iz odbitka pogodio za 118:118 i odveo utakmicu u prvi produžetak. Ni to nije bilo dovoljno da u ovoj fantastičnoj utakmici bude odlučen pobednik, pa se ušlo u još jedan ekstra period… Rekord karijere Džejmsa Džonsona (31) i moćna predstava Kelija Olinika (30), uz lidera ove ekipe Gorana Dragića (20) i šest projektila Vejna Elingtona (23) bilo je za nijansu više nego što su Nagetsi ponudili.

Koliko su rivali zaista bili izjednačeni, pokazuje sjajan podatak da je posle prve četvrtine vodio Denver sa pola koša razlike, posle druge je Majami imao jedan poen prenosti, treća je završena nerešenim rezultatom, dok su posle 48 minuta igre rivali bili izjednačeni, kao i posle prvog produžetka!

– Niko ovde nije zaslužio da izgubi – poručio je Erik Spolstra, trener Majamija posle velike pobede koja stavlja Denver u veoma neprijatnu situaciju.

Klivlend – Milvoki 124:117, Indijana – LA Lejkers 110:100, Filadelfija – Šarlot 108:94, Bruklin – Memfis 118:115, Majami – Denver 149:141 (118:118), Njujork – Čikago 110:92, San Antonio – Golden stejt 89:75, Sakramento – Detroit 90:106.