Jokić preko Kralja ka plej-ofu, Kokoškov pobedio Bogdanovića

Za ekipu koja se grčevito bori za mesto u plej-ofu, gostovanje Klivlendu nepuna 24 časa posle napete utakmice u Memfisu nije nešto što je idealno. Međutim, Denver se muški izborio sa izazovom, uspeo da preživi tripl-dabl Lebrona Džejmsa (25+10+15) i slavi usred Ohaja ključnom serijom u samom finišu.

Pri tom, najbolji igrač ekipe, Nikola Jokić, ponovo je odlučio da ne potroši mnogo lopti na sebe. Napad jeste tekao preko srpskog genijalnog centra koji je proigravao saigrače (neke asistencije su ponovo bile fenomenalne), ali je drugu utakmicu zaredom Jokić završio sa jednocifrenim brojem poena, a njegov tim je slavio! Nikola je postigao 9 poena (6-2 za dva, 2-1 trojke, 3-2 penali) imao sedam skokova i osam asistencija uz jednu izgubljenu loptu za 32 minuta. Najefikasniji je bio Geri Heris (32) koji je zajedno sa Polom Milsepom pokrenuo ključnu seriju Nagetsa.

Denver se ovim vrednim trijumfom potrudio da i dalje beži od Klipersa i Jute koji žele da se popnu iznad plej-of crte, ali i da se istovremeno bori za što bolju poziciju na Zapadu. U tome su pomogli porazi Oklahome Siti od Portlanda i vidno uzdrmanog San Antonija od Lejkersa.

Juta je u fantastičnoj seriji i sa desetog mesta vreba. Ekipa Igora Kokoškova je odbranom (naravno) slomila Sakramento. Donovan Mičel je postigao 27 poena, dok je Rudi Gober (16 poena, 12 skokova, 3 rampe) ponovo bio defanzivna snaga Džezera.

Na Bogdana Bogdanovića ta igra ekipe iz Solt Lejk Sitija nije previše uticala, pošto je postigao 15 poena (6-2 za dva, 4-3 trojke, 2-2 penali) imao je i pet skokova za 28 minuta.

Orlando – Memfis 107:100, Klivlend – Denver 117:126, Majami – Detroit 105:96, Hjuston – Boston 123:120, San Antonio – LA Lejkers 112:116, Portland – Oklahoma Siti 108:100, Sakramento – Juta 91:98.