Jokićeva osveta u poslednjoj četvrtini!

Kada bi Portland igrao prvu utakmicu u sezoni na domaćem terenu – pobeđivao bi. U 18 uzastopnih premijernih mečeva je tako bilo. Međutim, ovoga puta u Moda centru pojavio se Nikola Jokić spreman za malu osvetu zbog velikog poraza u sedmoj utakmici prošlogodišnjeg polufinala Zapada.

Srpski as i jedan od najboljih igrača NBA lige, tema je večeri iako je imao probleme s faulovima u prvom poluvremenu. Ipak, Denver je zaista ozbiljna ekipa da preživi bez njega do poslednje četvrtine, a Nikola je preozbiljan igrač koji zablista kada je najpotrebnije.

Portland je pet minuta pre kraja poveo trojkom sjajnog Demjana Lilarda, ali se tada na parketu pojavio Jokić. Koš, pa dve uzastopne trojke mađioničara iz Sombora, odveli su Denver do lepe pobede.

Nikola je u poslednjoj četvrtini šutirao iz igre 9-6, uhvatio osam skokova, podelio dve asistencije, za +18 Nagetsa u tom periodu!? Jedan od najboljih igrača sveta. A tek je početak.

Šarlot – Čikago 126:125, Indijana – Detroit 110:119, Orlando – Klivlend 94:85, Bruklin – Minesota 126:127 (115:115), Majami – Memfis 120:101, Filadelfija – Boston 107:93, Dalas – Vašington 108:100, San Antonio – Njujork 120:111, Juta – Oklahoma Siti 100:95, Finiks – Sakramento 124:95, Portland – Denver 100:108.

Portland: Lizard 32 (10-3 trojke, 10-9 penali, 8 as), Vajtsajd 16 (19 sk), Hud 13, Mekolum 12, Hezonja 2.

Denver: Jokić 20 (9-5 za dva, 5-3 trojke, 2-1 penali, 13 sk, 2 as, 4 il za 24 min), Barton 19 (12-11 penali), Marej 14, Milsep 11 (4-3 trojke).