Jovanović vodio Vršac do prvenca, Protić poneo pobedu sa Cetinja, Sutjesci drama u Mostaru

U srpskom derbiju ABA 2 lige, Vršac je pobedio Dinamik. Posle rezultatski izjednačenog prvog poluvremena, Vrščani su zakoračili snažnije u drugo i u trećoj deonici ostvarili osetniju prednost (66:57) izgrađenu na umeću fantastičnog Strahinje Jovanovića.

Pokušali su gosti iz Beograda ponovo da uhvate priključak, ali je domaćin uspeo da odbrani suficit do kraja meča i upiše prvenac u ovosezonskoj ABA 2 ligi.

Sparsi su sa Cetinja poneli pobedu. Ključnu prednost Sarajlije, koje je predvodio odlični Nemanja Protić, obezbedile su u prvom poluvremenu. Pokušao je domaćin u nastavku da uhvati priključak, ali je srpski plejmejker, uz azistenciju Draška Albijanića, odbio svaki napad.

Drama u Mostaru završena je sa srećnim krajem za Sutjesku. Iako su na duel Zrinjskom doputovali bez povređenog startnog centra Siija Đitea (metatarzalna kost), Nikšićani su tri četvrtine kontrolisali rezultat. Pred kraj treće deonice imali su 58:58, a početkom četvrte 60:49.

Onda je Ramljak poveo domaćina do izjednačenja (60:60). Trojka Ćalića (63:60) samo na kratko prekinula uzlet Zrinjskog, jer je Aleksandar Todorović nanizao devet poena za potpuni preokret (69:65) 53 sekundi pre kraja.

Posle trojke Hadžibegovića (69:68) Bakić je bio precizan za 71:68 ostavivši pet sekundi nade Nikšićanima za produžetak. Nisu gosti šutirali trojku, već je Knežević morao na liniju penala, ubacivši prvo slobodno bacanje, promašio je drugo, ali je uhvatio loptu i pogodio produžetak u kojem je njegov tim imao više živaca.

VRŠAC – DINAMIK 99:93 (27:27, 21:21, 26:23, 25:22)

VRŠAC: Ćirković 9, Munižaba 2, Kapetanović 14, Radivojević 4, radmilović 8, Brkić 2, Jovanović 28 (5as), Savović 3, Simović 13 (11sk), Silađi 14, Uzelac 2.

DINAMIK:  Grbović, Beslać 10, Janković 2, Vulikić 8 (4uk), Kutlešić 21, Milisavljević 18 (6sk, 3as), Vasiljević, Glišić 14 (6sk), Ostojić 18 (4sk), Savković 2.

LOVĆEN  – SPARS 68:74 (15:18, 18:23, 19:17, 16:16)

LOVĆEN: Pilčević 9, A. Popović 20 (10sk, 3as), Vrbica 1, Parača, Lopičić, Lelić 8, Božović, M. Popović 13 (5sk), Đukanović 12, Ivelja, Todorović 5 (5sk, 3as, 4uk), Šoković.

SPARS: Durmo 9, Zahiragić, Vrabac 8 (5sk, 3as), Jovanović 7, Grubelić, Manjfagić 3, kamenjaš 2, Protić 28 (4sk, 3as), Albijanić 14 (7sk, 2as), Bašić 1, Glogovac 2.

ZRINJSKI – SUTJESKA 78:82 (20:21, 17:22, 12:15, 22:13, 7:11)

ZRINJSKI:  Spant 4, Šutalo, Petrić, Smajlagić 16, Sokolović 4 (7as), Todorović 16 (4sk), šamadan, Miličević 8, Pandurić, Ljujić 9 (6sk), Bakić 4, Ramljak 17 (8sk, 5as, 4uk).

SUTJESKA:  Goranović, Pavlićević 20 (6sk, 3as, 7iz), Vulević, Knežević 15 (4sk, 6as), Ćalić 6, Vujović 2, Raičković, Spasojević 4, Vuković, Todorović 6 (5sk), Hadžibegović 13 (11sk), Lalović 16 (7sk).