Juniorski turnir ABA: Zvezda 2 od 2, Mega promašila trijumf

U dnevnom terminu juniori Crvene zvezde pobedili su vršnjake iz podgoričke Budućnosti, a u večernjem su, pred čak 1.500 gledalaca u “Jazinama”, savladali domaćina Zadar 81:63 (18:19, 21:13, 25:17, 17:14) i tako završili prvi dan Juniorskog turnira ABA lige sa skorom 2-0.

Zadar: Barbaroša 18, Fantina 14, Zelanto 15 (6sk).

Crvena zvezda: Pavićević 11, Popović 17 (5sk, 5as), Tomašević 17 (9sk), Živanović 10.

Najzanimljiviji meč prvog dana odigrali su Cedevita i Mega Bemax u kojem su Zagrepčani slavili  – 66:65 (13:14, 18:18, 23:13, 12:20). Srpski tim je uspeo u poslednjoj četvrtini da nadoknadi zaostatak od devet poena, čak je u poslednji minut zakoračio sa 65:63. Međutim, Radović je zakucao izjednačenje, da bi njegov polovičan učinak sa penala doneo poen prednosti Cedeviti 22 sekunde pre kraja. Imala je Mega dovoljno vremena za još jednu priliku da preokrene rezultat, ali Cerovina nije bio precizan.

Cedevita: Brzović 11, Bošnjak 14 (13sk, 4as), Radović 16 (5sk, 5as).

Mega Bemax: Cerovina 19 (10sk, 4as, Marković 11, Kljajević 9.

Zahvaljujući daleko boljoj igri u drugom poluvremenu, posebno u poslednjoj četvrtini, Olimpija je pobedila Cibonu 74:64 (14:16, 20:23, 17:16, 23:9). Uzrok poraza podmlatka “vukova” leži i u izgubljenim loptama. Bilo ih je čak 33, a “zmajčeki” su im direktno oduzeli čak 17.

Cibona:Rašić 12, Prkačin 13 (6sk, 3uk, 7iz), Porobić 8 (8sk, 3as, 7iz)

Olimpija: Cerkvenik 10, Vujačić 13 (5uk, 5iz), Janežič 22 (10sk, 4uk, 4iz).

Juniori Mornara brzo su se oporavili od startnog poraza protiv Krke i pobedili Igokeu 89:81 (20:21, 29:19, 20:27, 20:14). Ekippi iz Laktaša nije pomogla ni fantastična partija srpskog juniorskog reprezentativca Dalibora Ilića.

Mornar: Šušter 18, (6uk),Dragojević 12 (5sk, 6as),Vesković 27.

Igokea: Ilić 30 (19sk, 6as, 5bl), Simanić 11.

 

PRVO KOLO

Mornar – Krka  65:80

Zadar – Partizan 82:76

Crvena zvezda – Budućnost 87:52

Cedevita – Mega Bemax 66:65

Cibona – Olimpija 64:74

DRUGO KOLO

Mornar – Igokea 89:81

Zadar – Crvena zvezda 63:81

Petak, 30. novembar

Krka – Mega Bemax 09.30

Partizan – Olimpija 09.30

Budućnost – Cibona 11.45

TREĆE KOLO

Petak, 30. novembar

Igokea – Krka 18.00

Crvena zvezda – Partizan 18.00

Cedevita – Mornar 20.15

Subota, 1. decembar

Olimpija – Budućnost 09.30

ČETVRTO KOLO

Subota, 1. decembar

Igokea – Cedevita 11.45

Crvena zvezda – Cibona 11.45

Partizan – Budućnost 18.00

Mornar – Mega Bemax 20.15    

Zadar – Petrol Olimpija 20.15

PETO KOLO

Nedelja, 2. decembar

Cedevita – Krka 10.30

Cibona – Partizan 10.30

Mega Bemax – Igokea 12.45

Olimpija – Crvena zvezda 12.45

Budućnost – Zadar 15.00

Grupa A (Bar): Mornar 1-1, Krka 1-0, Cedevita 1-0, Mega Bemax 0-1,  Igokea 0-1

Grupa B (Zadar): Crvena zvezda 2-0, Zadar 1-1, Olimpija 1-0, Partizan 0-1, Cibona 0-1, Budućnost 0-1.

 

FOTO:  KK Zadar

KATEGORIJE