Karšijaka namučila Bešiktaš, Birčević dobar u porazu Banvita

Morao je Bešiktaš dobro da se oznoji da bi došao do prvenca u domaćem šampionatu. Posle velike borbe su savladali Karšijaku – 61:57 (13:12, 19:19, 19:16, 10:10).

Meč je rešen u samoj završnici. Marei je na osam sekundi pre kraja spustio na “-3” (60:57), Benzing je bio polovičan sa penala, ali Voker nije uspeo trojkom da vrati svoj tim u igru.

– Meč nije bio lak, rezultat to i govori. Očekuje nas teška sezona i moramo da budemo spremni za sve utakmice. U ovom smo igrali dobro u odbrani i možda je to i bio ključ. Bilo je dosta grešaka, posebno u prvom poluvremenu i moraćemo da radimo na svemu tome – rekao je trener Bešiktaša Duško Ivanović.

BEŠIKTAŠ: Benzing 12, Veseloglu 10 (6sk), Spiahi 6 (12sk)
KARŠIJAKA: Voker 14 (6as), Karaman 11, Marei 10 (11sk)

Dobra partija Stefana Birčevića nije bila dovoljna Banvitu da slavi na gostovanju Gazijantepu – 73:69 (19:12, 19:14, 20:19, 15:24).

Domaćin je krajem treće deonice imao velikih “+17” (58:41), ali je onda došlo do opuštanja. Gosti su to iskoristili, na oko tri minuta pre kraja se vratili u igru (65:61), da bi u penal završnici domaćin ipak uspeo da odbije nalet i zadrži prednost.

GAZIJANTEP: Vasiliauskas 18, Mekisik 16, Džekri 15 (15sk)
BANVIT: Tornton 14, Morgan 13 (10sk), Oncel 10, Birčević 7 (4sk)

Galatasaraj je pretrpeo i drugi poraz u turskom šampionatu, ovog puta od Bahčešehira koji je upisao drugu pobedu – 83:78 (21:18, 23:19, 14:18, 25:23). Uslovno domaćina, jer  Bahčešehir dočekuje rivale u dvorani darušafake, predvodio je momak iz Andore Kino Kolom, uz svesrdnu pomoć Endija Rautinsa i Markusa Slotera.

BAHČEŠEHIR: Rautins 19, Sloter 12 (5sk), Kolom 23 (4sk, 6as)…

GALATASARAJ: Koksal 11, Herison 19, Hejs 7 (8sk), Vebster 11 (5as)…

Tofaš je izašao kao pobednik nad Istanbulom – 73:61 (8:16, 24:10, 22:12, 19:23). Posle ofanizvno očajne prve četvrtine domaćin je u naredne dve postavio stvari na mestu, pa mu  deficit u poslednjih deset minuta nije smetao da upiše trijumf i pored dobre igre hrvatskog reprezentativca Luke Babića.

TOFAŠ: Kađi 10, Geret 17 (8as), Harper 7 (6sk, 6as), Viti 11 (8sk), Arslan 17…

ISTANBUL: Erden 13 (11sk), Babić 18 (6k, 5as), Holovej 16…