Leteći start Pazaraca

Novi Pazar je furiozno ušao u meč u Zemunu. Poveli su gosti 13:0, domaćin tek posle sedam minuta ubacio prve poene, u prvoj četvrtini upisao još jedan pogotak iz igre.

Za to vreme, Krstić i ekipa su apsolutno nametnuli svoj tempo, diktirali ritam i prednost iz minuta u minut uvećavali. Ništa nije moglo da iz zaustavi da na putu ka osmoj pobedi u dosadašnjem toku KLS.
Ovog puta, izostao je fantastičan individualni učinak, kakav je u prošlom kolu ostvario Marko Radonjić. Oliver Popović je šansu ukazao svima i osim Sanela Mukanovića, svi su se upisali u strelce. Mukanović je bio „zadužen“ za razigravanje, on je imao pet asistencija.

Mladost – Novi Pazar 67:95 (4:24, 19:29, 23:16, 21:26)
Mladost: Stanković 6 (10 sk), Tadić 7, Dejvis 8, Tanasković 10 (5 sk), Trifunović 14 (7 sk, 4 as), Nikolić 12 (6 sk), Mikavica, Karadžić 11 (5 il), Ilić, Podrumac, Bojović, Davitkov.
Novi Pazar: Krstić 13, Nešović 10 (8 sk, 7 as), Vujović 8 (5 sk), Radonjić 7 (4 as), Brunčević 22 (5 sk), Simeunović 5, Mukanović (5 as), Numanović 5 (5 sk), Slavković 3, Ivanović 10 (4 sk, 7 as), Han 6, Hadžifejzović 6 (6 sk).

U ostalim mečevima devetog kola danas igraju: Mladost – Novi Pazar, Sloboda – Vojvodina, Zlatibor – Tamiš, Vršac – Beovuk 72, Metalac – OKK Beograd, Spartak – Dunav, dok je meč Borac – Dinamik odložen za 6. januar.