Lokomotiva rekordom do prve meč lopte

Očekivan rasplet situacije u Krasnodaru. Lokomotiva je upisala i 19. pobedu u Evrokupu ove sezone – iz isto toliko utakmica. Oborila lični rekord koji je u ovom takmičenju postavila u sezoni 2014/15. Ovog puta, tim Saše Obradovića je slavio u prvom meču polufinala, protiv Ređo Emilije – 82:65.

Posle izjednačenog prvog perioda, ruski tim je dodao gas i krenuo da lomi rivala. Neizvesnost je potrajala do 16. minuta. Tada je na semaforu stajalo – 27:26. Do kraja prvog poluvremena, gosti su ubacili još samo dva poena, domaćin 16, za ogromnih 43:28.

Ta zaliha bila je dovoljna Lokomotivi za mirno drugo poluvreme. Obradovićeva ekipa je sve nalete rivala na vreme zaustavljala i nije strepela za pobedu. Sada je još korak deli od velikog finala – revanš se igra 23. marta u Ređo Emiliji. Dalje ide tim koji prvi dođe do dve pobede.

Lokomotiva Kubanj – Ređo Emilija 82:65 (19:15, 24:13, 20:23, 19:14)
Lokomotiva Kubanj: Kolins 10 (5 sk, 6 as), Antipov 8, Regland 9, Baburin, Lejsi 4 (5 sk), Ivlev, Ilinckij 4 (4 sk), Hvostov, Elegar 11 (9 sk), Bab 11 (4 sk), Kulagin 9 (4 as, 4 iz), Kuvale 16 (4 sk).
Ređo Emilija: Musini, Rajt 7 (4 sk), Bonaćini, Kandi 3, Vajt 6, Rejnolds 13 (9 sk, 4 bl), Markoišvili 3 (6 as), Rajt 14 (4 as), Ćervi 4, Nevels 10 (4 sk), LJompart, De Viko 5.