Loš kraj koštao Borac u Splitu

Samo dva ubačena slobodna bacanja u poslednja četiri i po minuta igre u Splitu, koštalo je Borac boljeg rezultata na gostovanju istoimenom timu, koji je u 7. kolu ABA 2 lige upisao peti ovosezonski trijumf – 81:68 (19:24, 19:16, 20:16, 23:12).

Čačani su sjajno počeli duel, Popović i Majstorović poveli su goste do devet poena viška posle četiri minuta igre (11:2), ali su domaći preciznim šutevima za tri poena uspeli da uspore nalet Čačana, koji su prednost održavali sve do polovine trećeg kvartala, kada su Splićani napravili prvi korak ka trijumfu.

Serijom 14:3 domaći su u 28. minutu na svom kontu imali dvocifreni plus (58:47), ali su izabranici Jovice Arsića do odlaska na poslednji dvominutni odmor nanizali devet poena i zadržali nadu u konačan trijumf, koji je bio nadohvat ruke posle trojki Kočovića i Marinovića u prva tri minuta završnog kvartala (64:60).

Ipak, kada je trebalo da dotuku grogiranog rivala, Čačani su neshvatljivo stali i u poslednjih sedam minuta susreta jedine poene postigli s linije slobodnih bacanja (četiri), što je bio poklon koji domaćin nije propustio, kako bi zadržao korak za vodećim timovima drugorangiranog regionalnog takmičenja.

SPLIT: Gizdavčić, Kalajžić 15 (6/10 za dva, 7 sk, 10 as), Rebić i8, Kedžo 4, Gabrić 10, Runjić, Marčinković 14 /2/4 za dva, 2/3 za tri, 4/6 sl. b, 10 sk), Jukić, Kovačević 16 (2/2 za dva, 3/7 za tri, 3/4 sl. b), Vrgoč, Kobins 14 (7/11 za dva, 10 sk).

BORAC: Alikadić, Popović 8, R. Đoković 4, I. Đoković 6, Gavrilović, Majstorović 10, Krsmanović, Prlja 3, Kočović 13 (2/2 za dva, 1/2 za tri, 6/8 sl. b), Zekavičić, Čarapić, Marinović 24 (3/4 za dva, 5/8 za tri, 3/3 sl. b).