Marjanovićev meč NBA karijere – srušio Jokićev Denver i poslao Kliperse ka plej-ofu!

Imao je Boban Marjanović utakmice i preko 20 poena, u kojima je beležio moćne dabl-dabl učinke, ali usudili bismo se da napišemo da od dolaska u NBA ligu gorostas iz Boljevca nije odigrao veći meč.

Njegovi Klipersi, za koje je do putovanja u Denver odigrao nešto više od jednog minuta u devet utakmica, otišli sun a noge direktnom rivalu za mesto u plej-ofu! Ekipi koja je u fantastičnoj formi, koja je jedan od najjačih domaćih timova lige i koja ima nezaustavljivog Nikolu Jokića.

U takvom tonu se i igralo, starteri Doka Riversa su bili nemoćni, sa njima na terenu gosti iz Los Anđelesa bili su daleko lošiji rival od Denvera. Onda je iskusni trener odlučio da uvede ne samo drugi tim, već i nove igrače. Bobana Marjanovića je upario sa Milošem Teodosićem, pustio ga da igra najvažije trenutke utakmice, a ovaj mu je uzvratio sa – 18 poena za 15 minuta! Za dva poena šutirao je 8-5, sa penala 9-8, uhvatio je i šest skokova, imao jednu asistenciju, dve ukradene lopte, jednu rampu i tri izgubljene lopte.

Sa Marjanovićem na terenu Klipersi su imali +27 u odnosu na Nagetse!!! Ponavljamo – za 15 minuta.

Miloš Teodosić je i te kako primetio da mu je sunarodnik raspoložen, hranio ga je loptama, sam ubacio 11 poena (3-1 z dva, 4-3 trojke) imao četiri skoka, pet asistencija, dve ukradene i tri izgubljene lopte. Na terenu je proveo 27 poena i za to vreme Klipersi su bili za 14 poena bolji od rivala.

A na kraju su ga pobedili samo jednim košem razlike!

Nikola Jokić je ponovo bio izvanredan, postigao je 18 poena (2-2 za dva, 3-2 trojke, 8-8 penali) imao i šest skokova, četiri asistencije, jednu rampu, jednu ukradenu i pet izgubljenih lopti za 28 minuta. Ipak, nije uticao toliko na igru Denvera kao u prethodnim mečevima.

Inače, Dever je konačno dočekao da se Pol Milsep, posle tri meseca pause, vrati na parket. Biće mu potrebno da se uigra da bi Denver nastavio trku za plej-of koja se ovim porazom zakomplikovala.

Klipersi su sada osmi tim Zapada, Nagetsi su pali na deveto mesto!

Šarlot – Čikago 118:103, Klivlend – Bruklin 129:123, Majami – Filadelfija 102:101, Milvoki – Vašington 104:107, Portland – Sakramento 116:99, Denver – LA Klipers 120:122.