Marković promašio pobedu, dabl-dabl Mirkovića, Uniks iznenadio CSKA

Uniks je nastavio sa fantastičnim igrama. U Kazanju su srušili CSKA – 71:68 (10:18, 16:12, 15:18, 30:20).

“Armejcima” su tako naneli tek drugi poraz u VTB ligi, pre svega zbog sjajne igre u poslednjem kvartalu. Mekalum i Henri su bili nerešiva enigma za Itudisove pulene u poslednijh 10 minuta.

UNIKS: Morgan 18 (10sk), Henri 15, Mekalum 10
CSKA: De Kolo 19, Higins 17, Voroncevič 10

Najzanimljiviji meč odigrali su Himki i Lokomotiva Kuban. Posle uzbudljive završnice je pobedu odnela ekipa Vlade Jovanovića – 82:84 (19:20, 19:27, 29:24, 15:13).

Ekipe su se često smenjivale u vođstvu, da bi trojkom Rajta na nešto više od minut pre kraja gosti poveli (82:84). Usledila je serija promašaja na obe strane, a priliku da donese pobedu Himkiju imao je Stefan Marković, ali njegov pokušaj nije prošao kroz obruč.

HIMKI: Miki 17 (5sk), Tomas 12 (8sk), Dženkins 10 (3as) Marković 4 (7as, 3sk)
LOKOMOTIVA: Kulagin 17 (8as, 8sk), Rajt 16 (6sk), Ponitka 13 (5sk), Apić 2

Kalev je zahvaljujući dobroj igri u drugom poluvremenu savladao Jenisej – 109:91 (34:32, 23:19, 24:21, 28:19).

Najveće zasluge za to pripale su Branku Mirkoviću koji je meč završio sa dabl-dabl učinkom – 19 poena, 12 asistencija, uz pet uhvaćenih lopti.

KALEV: Moultri 23 (9sk), Luis 21, Mirković 19 (12as, 5sk), Vroten 12
JENISEJ: Roberson 20 (6sk), Mejers 16 (6sk), Jang 15 (7sk)