Mega dobila bitku za treće mesto: Jaramaz zablistao na povratku, Papićev indeks 45 nedovoljan Zlatiboru

Mega Bemax je dobila bitku za treće mesto, ali Dejana Milojevića mnogo više od pobede protiv Zlatibora 96:90 (25:15, 26:32, 21:29, 24:14) može da raduje fenomenalan povratak Ognjena Jaramaza.

Mladi bek srpskog abaligaša je posle dvoipomesečne pauze, Zlatiboru ubacio 20 poena, i uz još jednog igrača koji je nedavno izašao iz povrede Kostju Mušidija, bio je najzaslužniji što je Mega uspela da upiše trijumf kojim je izbegla četvrtfinalni duel plej-ofa s prvoplasiranim timom B grupe Superlige (FMP ili Partizan).

Milojevićevi izabranici sjajno su počeli duel, na polovini prve deonice vodili su 16:1, ali su nešto lošijom drugom četvrtinom, u kojoj su primili čak 32 poena, omogućili gostima da uhvate rezultatski priključak, a potom i da naprave potpuni preokret. Gotovo perfektnom završnicom pretposlednjeg kvartala i serijom 14:1, Zlatiborci su, predvođeni na ovom duelu fenomenalnim Dragoslavom Papićem (indeks 45), u 30. minutu poveli 76:69, ali je jurenje velikog zaostatka ostavilo traga na njihovoj igri, pa je Mega u završnih 10 minuta uspela da iskoristi sve propuste u igri rivala i već do polovine četvrte četvrtine napravi odlučujuće korake ka overi trijumfa.

Mušidi je sa osam poena (dve trojke) vratio Megi rezultatski plus (83:79, 35. minut), da bi Jaramaz (četiri poena) i Ašćerić (pet poena) omogućili domaćinu mirnu završnicu, odlepivši domaćina na plus devet (92:83) pred završnih 120 sekundi susreta.

MEGA BEMAX: Mušidi 27 (5/6 za dva, 5/15 za tri, 2/4 sl. b), Musić, Marjanović 1, Ašćerić 15 (3/5 za tri, 6 as), Čarapić 4, Jaramaz 20 (8/10 za dva, 1/3 za tri), Bitadze 6, Lazić 11, Koprivica 4, Samardžiski,Mišković, Fundić 8 (9 sk).

ZLATIBOR: Popović 14 (3/4 za tri, 7 sk, 15 as), Tmušić, Vulić, Smolović, Simović 3, Čorbić, Pantić 5, Riznić 4, Gudžić 10, Marojević 17 (5/7 za dva, 7/10 sl. b), Papić 37 (5/8 za dva, 6/9 za tri, 9/11 sl. b, 10 sk, 5 as).