Mega dobro krenula, pa stala

U drugom kontrolom meču na gostovanju u Crnoj Gori, košarkaši Mega Bemaksa su izgubili od Budućnosti- 91:99. Bila je to potpuno drugačija utakmica od one koju su dva dana ranije odigrali protiv Mornara, kada su loše počeli, pa u poslednjem periodu nadoknadili veliki zaostatak. Međutim, ni tada nisu imali snage za potpuni preokret.

Sudar Budućnosti i Mege pratilo je oko 500 gledalaca u Bemaks areni u Podgorici, koji su mogli da vide sjajno prvo poluvreme izabranika trenera Dejana Milojevića, koji su u tom delu igre držali konstantnu prednost. Koliko su napadački bili raspoloženi, najbolje govori 59 poena, koliko su ubacili u tom delu igre. Međim, nastavak je pripao Budućnosti koja je prvo istopila minus od 10 poena u trećoj četvrtini, da bi na kraju došla do pobede.

Mega Bemaks će u Crnoj Gori odigrati još jednu utakmicu, u subotu protiv Lovćena od 17 časova.

Mega Bemaks – Budućnost 91:99 (30:27, 29:22, 14:25, 18:25)
Mega Bemaks: Mišković 6, Trifunović 8, Musić, Atić 11, Marjanović 8, Ašćerić 5, Čarapić 4 (5 as), Tanasković, Simonović 14 (5 sk), Macura 8. Cerovina, Stanić 27 (7 sk).
Budućnost: Kobs 14, Ivanović 3, Bamfort 16, Šehović 14, Starovlah, Martin 12, Ilić 8, Vud 6, Z. Nikolić 20 (10 sk), Popović 3, Meijers 6, D. Nikolić 5, Žugić 2.