Micov i Nedović utišali “Moraču”

Poraz za dobrodošlicu u novi sistem Evrolige. Armani u Podgorici nije bio ljubazan gost – 71:82 (11:22, 20:20, 20:15, 20:25).

Tim iz Milana je više puta imao dvocifrenu prednost, mogao je pitanje pobednika da reši znatno ranije, a toga je svestan i Nemanja Nedović koji je proglašen za igrača utakmice.

– Dva ili tri puta smo ih vraćali u život. Trebalo je mnogo ranije da završimo posao. Moramo još mnogo da radimo, jer će nas ekipe su jače od Budućnosti kazniti – poručio je Nedović.

Gosti su odmah, pred punom “Moračom”, stavili do znanja rivalu sa kakvom namerom su došli u Crnu Goru. Već posle šest minuta igre su stekli dvocifrenu prednost (7:18). Domaćin je preko Džeksona i Ivanovića u drugom kvartalu uspeo da se “razbudi” i smanji zaostatak (30:34), ali su se Kuzminskas i Nedović postarali da prednost na pauzi bude znatno veća (31:42).

Budućnost je zahvaljujući Klarku i Omiću ponovo uspela da priđe (49:52), ali su njihov nalet odbili Micov i Nedović, pa je u poslednjih 10 minuta italijanski tim ušao sa “+6” (51:57).

Tamo gde je srpski tandem stao u trećoj, nastavio je u četvrtoj četvrtini. Razlika je vrlo brzo ponovo prešla jednocifrenu, ali raspoloženi Erl Klark nije imao nameru da se preda. Preko njega se Budućnost vratila u igru (71:74).

Tada je Micov pogodio veoma bitan šut, Ivanović i Gordić su prebrzo završili napade, da bi Kuzminskas sa dva zakucavanja stavio tačku.

BUDUĆNOST: Džekson 12, Ivanović 11 (5as), Su. Šehović, E. Klark 22 (5sk), Barović 2, K. Klark (6sk), Gordić 6, Kraft, Z. Nikolić 2, Omić 11 (6sk), Popović 5, D. Nikolić
ARMANI: Dela Vale 8, Džejms 13, Micov 15 (3sk), Gudaitis 11 (5sk), Bertans, Tarčevski 2, Nedović 14 (5sk, 5as), Kuzminskas 12 (5sk), Ćinćarini, Burns, Bruks 7 (5sk), Džerels