Miljenović kao nekad – indeks 40!

U poslednja dva minuta, veoma uzbudljive utakmice u Beogradu, Vršac je ušao šest poena bliži cilju, pošto je Nikola Silađi pogodio za 78:84. To, ipak, nije pokolobalo Nenada Miljenovića i društvo, koji su pronašli način da do 40. minuta dođu do poravnanja, a onda u produžetku i do pobede.

Bila je to utakmica u kojoj je Nenad Miljenović pokazao partiju sličnu onoj zbog koga je svojevremeno važio za jednog od najtalentovanijih igrača u Evropi, kome su predviđali velike domete. Meč je završio sa 33 poena, 8 asistencija i indeksom 40.

Sjajno individualno ostvarenje, imao je i Milenko Veljković. Mladi centar je upisao dabl-dabl – 28 poena i 16 skokova. Upravo su njih dvojica najzaslužniji za pobedu Klonfera.

Povratničku seriju počeo je i završio Milenko Veljković sa penala, u međuvremenu su poenitrali Miljenović i Musić.
Na drugoj strani, Milan Radivojević je pokušao da održi Vrščane na distanci, pa je na penale Miljenovića za 85:85, na pola minuta pre kraja, pogodio za novo vođstvo tima iz Banata 85:87.

Međutim, to nije bio kraj. Vrščani u preostalih 10 sekundi nisu želeli da se brane, pravili su faul, a to je kaznio Milenko Veljković koji nije grešio sa penala, za 87:87. Kako je Radivojević ovog puta promašio, meč je otišao u produžetak.

Klonferi su produžetak otvorili serijom 6:0, otišli na 93:87 i najavili pobedu. Sa propuštenom šansom u regularnom delu, Vrščani su potpuno pali. U ekstra periodu ubacili samo pet poena – sve sa penala i sve Strahinja Jovanović. Na drugoj strani, domaći su se razigrali i gazili do – na kraju i ubedljive – pobede.

OKK Beograd – Vršac 103:92 (26:27, 20:17, 19:21, 22:22, 16:5)
OKK Beograd: Musić 8 (7 sk, 8 as), Veljković 28 (16 sk, indeks 37), Islamović 8, Langović 2 (9 sk), Miljenović 33 (15-12 za dva, 8 as, 4 izg, indeks 40), Vićentić, Jovičić 4, Cerovina 6 (9 sk), Negovanović, Vujić 8 (4 sk), Kuzmaović, Saičić 6 (4 sk).
Vršac: Ćirković 11 (5 sk), Jovanović 24 (4 sk, 11 as, 4 izg), Silađi 23 (12 sk), Kapetanović 6, Ognjenović 7, Mitrović 1, Munižaba, Savović, Brkić 7 (4 sk), Radivojević 7, Simović 6 (8 sk).

U prvoj utakmici ovog kola Dunav je u petak pobedio Tamiš 83:82, kasnije uveče igraju Metalac – Mladost (18), Vojvodina – Borac (20), dok se u nedelju sastaju Novi Pazar – Zlatibor (18), Dinamik – Spartak (18), Beovuk 72 – Sloboda (18,30).