Milvoki bliži velikom finalu

Prvi meč finala Istoka bilo je ogledalo kako takmičarski ritam utiče na ekipe. Milvoki je bio zarđao od neuobičajeno dugog odmora posle eliminacije Bostona u pet utakmica, dok je Toronto samo preneo oštrinu iz majstorice protiv Filadelfije i odmah preuzeo konce igre u finalu konferencije. Reptorsi su imali sedam poena viška na ulasku u poslednju četvrtinu, kada se medalja okrenula.

Da, Milvoki je imao dugu pauzu koja je poslužila i za odmor. Toronto takav luksuz nije imao. Baksi su postali pre svega agresivniji u odbrani u poslednjih 12 minuta, počeli su da ulaze i šutevi, dok su Kanađani pali.

Bruk Lopez, junak utakmice sa 13 poena u poslednjoj četvrtini, doneo je vođstvo Milvokiju dva minuta i 20 sekundi pre kraja i više ga domaćin nije ispuštao. Kajl Lauri je konačno imao šutersko veče, ubacio je sve šuteve Toronta u završnoj četvrtini, ali to nije bilo dovoljno.

Nikola Mirotić je bio veoma zapažen u pobedničkom timu.

Milvoki – Toronto 108:100 (1-0)

Milvoki: Lopez 29 (11-4 trojke, 11 sk, 4 rampe), Adetokunbo 24 (16-7 iz igre, 14 sk, 6 as, 3 rampe, 5 il), Brogdon 15, Mirotić 13 (6-1 trojke, 6-6 penali, 6 sk), Midlton 11 (11 sk).

Toronto: Lenard 31 (26-10 iz igre, 10-10 penali, 9 sk), Lauri 30 (9-7 trojke, 8 sk), Sijakam 15 (9-2 trojke).