Moćni CSKA, nemoćna Barsa

Nova sezona Evrolige je (konačno) počela, odlično po CSKA, loše po Barselonu koja se iz Moskve vraća sa minusom od 20 poena – 95:75

Katalonski tim je bio u igri samo u uvodnih deset minuta, a onda je Kori Higins ispalio rafal od 12 poena za četri minuta, od čega tri trojke, kojim je pokosio sve nade gostuju da će u borbu za evropsku titulu krenuti pobedu. Poigravao se CSKA sa ekipom Svetislava Pešića koja se u drugoj četvrtini teturala po terenu.

Tek u trećoj deonici je davala znakove života. Početkom poslednje je čak i pripretila da bi meč možda mogao da dobije vrelu završnicu. Međutim vod stranaca “crvene armije” De Kolo, Higins, Klajburn, Rodrigez.. izveli nov napad osle koga je utakmica ušla u “hladan” finiš.

CSKA – BARSELONA 95:75 (21:17, 30:12, 18:19, 26:17)

CSKA: De Kolo 17 (5sk, 2as), Peters, Uhov 1, Antonov, Rodrigez 12 (4as), Voroncevič 7 (4sk, 3as), Klajburn 13 (9sk, 4as), Higins 18 (7-5 trojke, 5sk), Heket 7, Kurbanov 6 (4sk, 3as, 2bl), Hajns 8 (5sk), Hanter 6.

BARSELONA: Serafan 6 (7sk, 3as), Pangos 2, Ribas, Singlton 7 (8sk), Blažič 11, Smits 7, Ertel 5 (12as), Pustovij 8, Oriola 4, Kuruk 15, Klaver 4 (10sk), Tomić 6 (4sk)