Mornar slavljem u Nikšiću do drugog mesta, Lovćen u ABA 2 ligi

ABA 2 liga od naredne sezone igraće se na Cetinju, pošto je Lovćen u poslednjem meču ligaškog dela sezone, u direktnom okršaju za mesto koje vodi u plej-of, savladao Teodo 83:72.

Cetinjani su već u prvoj četvrtini otklonili sve dileme, pošto su izuzetno motivisano ušli u meč i sa 32:13 posle deset minuta igre pokazali ko će u plej-of i ABA 2 ligu, dok su gosti u poslednjoj četvrtini jedino uspeli da smanje zaostatak koji je u jednom momentu iznosio 25 poena.

Aleksa Popović je blistao sa 22 poena, uz deset skokova i sedam asistencija, za ukupan indeks 39. Nekadašnji košarkaš Partizana i Mega Bemaxa Petar Aranitović dao je 18 poena, dok je 10, uz po pet skokova i asistencija, postigao Vrbica. Najefikasniji u redovima gostiju bio je Milovan Savić sa 18 poena, 16 je, uz 11 skokova i pet asistencija, dodao Miloš Popović.

Budućnost je protiv poslednjeplasiranog Ulcinja rutinski overila prvo mesto na kraju ligaškog dela sezone (93:72), uz 29 poena Kajla Gibsona (21 u prvih 20 minuta), 15 Suada Šehovića i 14 Alekse Ilića (11 skokova), dok će kao drugoplasirani tim u doigravanje ući Mornar.

Barani su u derbiju kola savladali kao gosti Sutjesku (74:70) i tako se revanširali rivalu za poraz u prvom međusobnom meču u Superligi.

Meč pun preokreta odigrala su dva tima. Sutjeska je s dvocifrenom prednošću završila prvu četvrtinu, ali je Mornar preokrenuo već do odmora. Na kraju, u veoma neizvesnoj završnici, bolje su se snašli gosti u čijim redovima se sa 16 poena i 14 skokova (indeks 33) istakao Luković. Nidam je u pobedničkom timu ubacio 15 poena, Mugoša je postigao 13, dok su sa po 11 poena meč završili Reli Ros i Vranješ. Kod Sutjeske 29 poena dao je Pavlićević, 15 uz 12 skokova imao je Sidi Đite.

Prve utakmice polufinala plej-ofa igraju se 19. maja, revanši su 21. a eventualne majstorice 23.

Budućnost će biti domaćin Lovćenu u prvom susretu, kao i Mornar timu Sutjeske, koja će, uz Cetinjane, biti predstavnik Crne Gore u drugorangiranom regionalnom takmičenju naredne sezone.