Basketball Sphere

Nedović i Milosavljević u spornoj završnici srušili Pešića, Blažič vodi Andoru u plej-of

Nemanja Nedović i Dragan Milosavljević su sa Unikahom srušili Svetislava Pešića i Barselonu – 80:78 (17:16, 26:10, 12:29, 25:23).

Međutim, oko završnice ovog meča se podigla velika prašina. Nedović je 12 sekundi pre kraja promašio, Agustin je to pratio, vratio loptu u koš i doneo vođstvo domaćinu (80:78).

Loptu je uzeo Klaver, krenuo u prodor i na dve sekunde pre kraja poentirao. Ipak, arbitri su pokazali da je napravio faul u napadu na Dijazu. Tvrdio je da je u pitanju „floping“ i da nije bilo faula, ali se arbitri nisu predomislili.

– Nisam video celu situaciju. Sudije su tako odlučile i to je to, ne mogu da komentarišem. Zadovoljan sam načinom na koji smo odigrali drugu poluvreme – kratak je bio Pešić.

Unikaha je peta (17-11), dok je Barselona treća (19-9).

UNIKAHA: Salin 16 (6-5 za tri), Nedović 15 (7as), Suarez 12 (9sk, 8as), Milosavljević 8 (2sk)
BARSELONA: Tomić 14 (7sk), Koponen 14, Ertel 12 (10as)

Andora je napravila veliki korak ka plej-ofu. Savladali su Estudijantes – 78:65 (20:19, 27:7, 19:17, 12:22).

Presudila je odlična druga četvrtina u kojoj su primili samo sedam poena, a odličnu partiju pružio je bivši igrač Crvene zvezde Jaka Blažič (11, 6sk, 4as).

Andora je tako, šest kola pre kraja, došla do šestog mesta (16-9), a Estudijantes ostaje na 11. poziciji (13-15).

ANDORA: Sane 15, Blažič 11 (6sk, 4as), Šurna 11, Albisi 11 (9as)
ESTUDIJANTES: Penja 14, Landesberg 14 (7sk), Kuk 7 (7as)

Derbi donjeg dela tabele je posle velike borbe i produžetka pripao Gipuskoi koja je savladala Obradoiro – 107:99 (26:32, 19:15, 22:22, 26:24, 14:6).

Agbelse je poenima na 24 sekunde pre isteka 40. minuta odveo domaći tim u produžetak (93:93), da bi u dodatnih pet minuta od nerešenog rezultata (98:98) tim iz San Sebastijana napravio seriju 7:1 i tako rešio pitanje pobednika.

GIPUSKOA: Klark 18 (12sk), Sving 15, Čeri 14, Van Lacke 14
OBRADOIRO: Benzijus 20 (8sk), Ljovet 17, Korbačo 17, Radović 9

Milosavljević i Hanga Foto: Barselona/Tviter