“Vatromet” u Malagi, Nedović i Unikaha zaustavili Barsu

Tačka na seriju Barselone od pet pobeda u prvenstvu Španije i Evroligi stavljena je u sredu uveče u Malagi.

Unikaha je u meču 27. kola Evrolige uspela da savlada učenike Svetislava Pešića, koji su u poslednjih šest minuta umalo nadoknadili 15 poena zaostatka – 95:91 (19:25, 30:21, 27:22, 19:23).

Barselona je u prvoj četvrtini imala 12 poena prednosti (7:19), a u trećoj bila na “plus osam” (53:61), ali Unikaha je oba puta uspela da napravi preokret, tako da je imala pozitivan rezultat i na poluvremenu i, što je najvažnije, na kraju.

Oba tima postigla su po 12 trojki, pogađajući spolja u visokim procentima, a domaćin je jedan od takvih naleta iskoristio da sa 53:61 ode na rekordnih 84:69 u 34. minutu. Dani Diez nije mogao da promaši trojku (4/4), a u tom periodu pratili su ga odlično Sasu Salin (3/5), Suarez i Mekalum.

Barselona, u čijim redovima je ponovo bio odličan Ante Tomić, centar kome je Pešićev dolazak udahnuo novi košarkaški život, dala je sve od sebe da napravi podvig i u finišu “iščupa” bar produžetak. Možda bi to i uspela da uradi, da Tomić i Ertel u 39. minutu nisu promašili po jedno slobodno bacanje.

Nakon što je potpuno stala u fazi napada, Unikahu su izvukli ofanzivni skokovi, kojih je imala ukupno 13.

Nemanja Nedović bacanjima je 13 sekundi pre kraja povisio na 91:87 nakon čak dva skoka u napadu, Bruksa i Suareza, a potom je Karlos Suarez u klasičnoj “penal završnici” morao da šutira 4/4 da bi overio pobedu bez većeg takmičarskog značaja.

Unikaha, kao i Crvena zvezda, ima skor 11-16, dok Barsa (9-18) deli 14. i 15. mesto sa Armanijem.

UNIKAHA: Okuo 1, Mekalum 8 (3as), Soluade, Diaz 5 (4as, 3ukr), Salin 11, Diez 21 (5sk, 4as), Milosavljević 2, Nedović 13 (3sk, 4as), Vačinski 8, Bruks 8 (4sk), Ogastin 10 (7sk), Suarez 8 (5sk).

BARSELONA: Ribas, Presi, Džekson 13, Navaro 9, Ertel 11 (3sk, 10as), Kurucs, Oriola 5, Koponen 13 (3sk, 4as), Klaver 6 (4sk), Tomić 22 (11sk), Moerman 12.