Nikolić pokrenuo Partizan

Partizan je vezao i treću pobedu u osam dana. Posle jadranskog trijumfa u Sremskoj Mitrovici, zatim pobede u Evrokup nad Trentom, pred četom Andree Trinkijerija pala je i Cibona. Ipak, teže nego što pokazuje konačan rezultat – 86:67 (23:23, 22:17, 24:16, 17:11)

Posebno je bilo teško na početku, kada su gosti sa prvih devet uspešnih šuteva, bez promašaja, otrčali do 23:8 u 7. minutu. A onda je Aleksej Nikolić pokreno osmominutni uragan Partizana koji je za isto toliko vremena nanizao 25:0! Odlično je komadnovao odbranom u koju se rival sve više uplitao, ali je bio još bolji u napadu. Pravovremeno je usmeravao loptu ka slobodnim igračima, a kada su oni bili “pokriveni”, sam je cepao mrežicu, svejedno da li je šutirao unutar linije 6.75, ili izvan, upisavši 13 poena (2-2 dvojke, 4-3 trojke), 2 skoka, 2 asistencije i 4 ukradene lopte za manje od 11 minuta na terenu u prvom poluvremenu.

Na Nikolića su se ugledali i saigrači. Nastavili su da skupljaju ukradene lopte, a iz njih da kreću u ubitačne kontaranade koji su bacili na parket Cibonu. Tek sa trojkom Gilberta (33:26), gosti iz Zagreba su počeli da se dižu na noge, da bi zahvaljujući minijaturama Bundovića u reketu, koliko-toliko usporili nalet Partizana do odlaska na veliki odmor.

U nastavku crno-beli nisu imali razloga da žure. Bez popusta u odbrani, smireno su čekali prilike u napadu i gotovo svaku koristili, pre svih Rade Zagorac. Serijom od tri trojke izgradio Beograđanima 12 poena prednosti za miran ulazak u poslednju četvrtinu u kojoj je Lendej  dokrajčio Cibonu.

Partizan: Pejdž 13 (5as), Si 7 (3as), Marinković 12, Gegić 4, Pecarski, Gavrilović, Braun, Zagorac 17 (4-3 trojke, 4as), Janković 1, Lendejl 19 (7-6 dvojke, 2-2 trojke, 7sk), Gagić, Nikolić 13 (3-2 dvojke,, 6-3 trojke, 3sk, 4as, 6uk).

Cibona: Bilinovac 6, Uljarević 1, Ljubičić 10 (3sk, 4uk, 4iz), Marić 2, Bundović 14, Gilbert 3, Novačić 6, Rozić 4, Slavica, Reli-Ros 9, Džeferson 4 (4sk), Markota 8.