Nižnji uzvratio udarac, Groningen promašio šut za prekret

Mnogo bure, mnogo drame u drugom kolu kvalifikacija za FIBA Ligu šampiona… Nižnji Novgorod srpskog trenera Zorana Lukića nije mnogo tugovao zbog poraza kod kuće od Arisa (63:65), već je rivala daleko ubedljivije pobedio u Solunu (62:51) i tako zakoračio u poslednje kolo kvalifikacija u kojem ga očekuju dva duela sa Pardubicama.

Posle prvog poluvremena činilo se da se Aris predao (18:34), ali uzvratio je u trećoj četvrtini. Ipak, gosti iz Rusije, na leđima internacionalnog trija Kendrika Perkinsa (16p, 9sk, 6as), Roderika Odoma (10p), Vladimira Dragičevića (7p, 8sk), domaćeg igrača Makisma Grigorijeva (12p) i zahvaljujući čvrstoj odbrani u poslednjoj četvrtini, eliminisali su solunski tim.

Samo jedan šut delio je Groningen od pobede u Friburgu i odlaska na dvomeč sa Sakarijom. Međutim, hitac Tedija Gipsona u poslednjoj sekundi regularnog dela nije završio u cilju, pa je holandski tim, iako je imao pet poena viška, zbog isto tolikog manjka iz prvog duela, morao u produžetak. Domaćin se u dodatnih pet minuta sabrao i na kraju trijumfovao (79:77).

Karhu je pobedu nad Levskim u Sofiji potvrdio kod kuće (88:79) i zakazao dva meča sa Nanterom.

Juče je Torun eliminisao Estudijantes i poslednja prepreka na putu ka grupnoj fazi Lige šampiona biće mu Bajrot.

Antverpen prekosutra kod kuće “brani” osam poena (84:76) iz Kantua. Jedino pobednik ovog dvomeča neće imati obavezu da igra treće kolo kvalifikacija, već će “odmah” u Ligu šampiona.