Basketball Sphere

Oklahoma svirala po notama Pola Džordža

Niste još videli „plej-of Pi-ja“. To je bila poruka Pola Džordža perd početak serije Oklahome sa Jutom. A, kada je izašao na parket „Česapik enerdži arene“ pokazao je svima šta to znači.

Granitna odbrana na Džou Inglsu na jednoj strani terena i fenomenalna igra u napadu na drugoj, postavljanje rekorda franšize po broju ubačenih trojki u doigravanju – 36 poena (11-8 za tri).

Kada se na to doda standardno dobra partija Rasela Vestbruka i pomoć Aleksa Abrinesa sa klupe jasno je što je „grmljavina“ povela u seriji – 116:108 (25:25, 29:23, 27:27, 35:36).

Plan igre Donovana, Rajakovića i stručnog štaba domaćina je bio jasan, otežati posao Inglsu i Mičelu, pustiti Rubija da šutira, dok Adams u reketu vodi veliku bitku sa Goberom. Prema viđenom u prvom susretu Snajder i Kokoškov će morati da smisle nove ideje ukoliko žele da naprave bolji rezultat.

Možda rešenje bude u rezervistima, pošto je na dva minuta pre kraja odlučio da na klupu pošalje startere, a upravo su Burks i Judo pomogli „džezerima“ da učine utakmicu za nijansu zanimljivijom, ali je vremena za preokret bilo premalo.

OKLAHOMA: Džordž 36 (11-8 za tri, 7sk), Vestbruk 29 (13sk, 8as), Entoni 15 (7sk, 3 uk.l), Adams 12 7sk), Abrines 11 (5-3 za tri)
JUTA: Mičel 27 (10sk), Gober 14 (7sk), Rubio 13 (7sk, 5as, 4uk.l), Ingls 13, Krauder 13, Eksum 10, Burks 10 (4-4 iz igre za dva minuta)